Liga Mistrzów: Wiemy, ile ZAKSA zarobi za triumf! Miliony na stole

Siatkówka
Liga Mistrzów: Wiemy, ile ZAKSA zarobi za triumf! Miliony na stole
fot. Cyfrasport
Nikola Grbić odejdzie z ZAKSY, ale zarobi fortunę?

Ile Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zarobi za triumf w Lidze Mistrzów? Dzięki wygranej z Trentino może liczyć na niezłą sumę.

Nie od dziś wiadomo, że pieniądze w siatkarskiej Lidze Mistrzów są nieporównywalnie mniejsze od tej w piłkarskiej Champions League. Kluby pokroju Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle mogą jedynie pomarzyć o kwotach, jakie dostają uczestnicy futbolowego Pucharu Europy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Finał Ligi Mistrzów opóźniony (WIDEO)

 

- Nasze wpływy są niższe o kilkaset tysięcy złotych z powodu braku kibiców na trybunach, do tego bardzo dużo idzie na wszystko, co związane z covidem, czyli testy i zapewnienie reżimu sanitarnego. Licząc na szybko, samych testów PCR musieliśmy wykonać w tym sezonie około 15 serii dla mniej więcej 30 osób każda. Łatwo sobie przeliczyć ile to kosztuje, a przecież odbywały się także co jakiś czas prostsze testy kasetkowe. Dodajmy organizację turnieju Ligi Mistrzów w Kędzierzynie, a to kwota rzędu 200 tysięcy złotych - powiedział prezes ZAKSY Sebastian Świderski w rozmowie z "Super Expressem".

 

Tak naprawdę tylko triumfator zmagań może liczyć na znaczący zysk. Klub z Opolszczyzny otrzyma 500 tysięcy euro, czyli ponad dwa miliony złotych. Przegrany w finale Ligi Mistrzów zainkasuje połowę mniej niż zwycięzca - 250 tysięcy euro. Drużyny, które odpadły w półfinale, zarobiły 125 tysięcy euro.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze