Eksperci pod wrażeniem występu siatkarza ZAKSY. "To był doskonały mecz"

Siatkówka
Eksperci pod wrażeniem występu siatkarza ZAKSY. "To był doskonały mecz"
fot. CEV
Najlepszym zawodnikiem finału Ligi Mistrzów wybrany został Aleksander Śliwka

W sobotę Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zapisała się na kartach historii polskiej siatkówki. Podopieczni trenera Nikoli Grbicia pokonali w finale Ligi Mistrzów Itas Trentino 3:1. Najlepszym zawodnikiem meczu w Weronie wybrany został przyjmujący Aleksander Śliwka. - Zagrał doskonały mecz. Jego 64-procent skuteczności w ataku jest imponujące. Nie pamiętam, kiedy rozegrał takie spotkanie. Zaznaczmy jednak, że siłą ZAKSY jest słowo DRUŻYNA - zakończył Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu Sport.

Śliwka rozegrał znakomite zawody w finale Ligi Mistrzów. W ogólnym rozrachunku wyszedł na plus jedenaście punktów. - To był fantastyczny mecz Olka. Dostawał dużo trudnych piłek. Przy dobrym przyjęciu Benjamin Toniutti grał więcej pierwszego tempa, "pipe'a" czy do prawego skrzydła. Ewidentnie było widać, że Śliwkę wykreował sobie na końcówki. Do niego kierował najważniejsze piłki. Kapitalna gra przyjmującego i rozgrywającego - powiedział Michał Winiarski, mistrz świata z 2014 roku.

 

ZOBACZ TAKŻE: ZAKSA wygrała Ligę Mistrzów! Wielki dzień polskiej siatkówki w Weronie

 

ZAKSA włożyła w ten mecz wszystko, co mogła. Wyszarpała to zwycięstwo. - Dwa pierwsze sety wprowadziły nas w stan euforii, ale wraz z przebiegiem meczu Trentino zaczynało łapać rytm. Tak jak powiedział Srecko Lisinac, brakowało zagrywki. Wiedzieliśmy, jakie są atuty obu drużyn, ale nie zawsze się to wszytko zchodzi w jednym czasie. To był trudny dwugodzinny mecz. ZAKSA gra nieprzewidywalne. Jest to niespodzianka. Olek zagrał doskonały mecz. Jego 64-procent skuteczności w ataku jest imponujące. Nie pamiętam, kiedy rozegrał takie spotkanie. Zaznaczmy jednak, że siłą ZAKSY jest słowo DRUŻYNA - zakończył Wojciech Drzyzga, ekspert Polsatu Sport.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

 

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie