Ansu Fati zakończy przedwcześnie karierę?! Dramat młodej gwiazdy Barcelony

Piłka nożna
Ansu Fati zakończy przedwcześnie karierę?! Dramat młodej gwiazdy Barcelony
fot. PAP
Kariera Ansu Fatiego stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Według doniesień gazety "AS" zawodnik Barcelony Ansu Fati przeszedł pod koniec marca trzecią operację kolana. Do tej pory stan zdrowia piłkarza był owiany tajemnicą, lecz na jaw wyszły przerażające fakty.

Dramat 18-latka zaczął się w listopadzie, kiedy to doznał kontuzji w spotkaniu z Betisem. Okazało się, że Fati musiał przejść operację łąkotki. Jego absencja na boisku przedłużyła się, ponieważ lekarze stwierdzili stan zapalny. To zmusiło młodą gwiazdę Barcelony do poddania się kolejnemu zabiegowi - w styczniu.

 

Zobacz także: Wyjaśniła się przyszłość Lionela Messiego? Nowe fakty w tej sprawie

 

I gdy wydawało się, tym razem wszystko jest w porządku, Fati nadal nie mógł wrócić do gry ze względu na infekcję szwu. Było jasne, że Hiszpan nie wystąpi już w tym sezonie, ale pojawiły się znacznie gorsze informacje.

 

Trzeci zabieg był utrzymywany w tajemnicy przez klub oraz samego piłkarza, ale wiadomość o operacji ujawniła niedawno gazeta "AS".

 

 

Teraz wszyscy w Barcelonie trzymają kciuki, aby Fati wrócił do pełni zdrowia. Pojawiają się jednak dramatyczne informacje, zakładające scenariusz, że 18-latek będzie potrzebował jeszcze jednej operacji, jeżeli ta ostatnia nie przyniesie wymiernych skutków. Czwarty zabieg oznaczałby już usunięcie łąkotki, co według opinii lekarskiej mogłoby doprowadzić do poważnego uszkodzenia kolana w dalszej perspektywie i tym samym braku możliwości uprawiania sportu. Dla Fatiego byłaby to życiowa tragedia.

 

Fati występuje w Barcelonie od 2019 roku. Rozegrał 43 mecze i strzelił 13 goli.

 

Liga Mistrzów: Ansu Fati najmłodszym strzelcem w historii! (WIDEO)

 

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze