PKO BP Ekstraklasa: Cracovia zapewniła sobie utrzymanie

Cracovia zapewniła sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie.

Piłkarze Cracovii w ostatnim meczu 28. kolejki pokonali 1:0 Górnika Zabrze i tym samym zapewnili sobie utrzymanie w ekstraklasie. Dla podopiecznych Marcina Brosza był to siódmy kolejny mecz, w którym nie potrafili odnieść zwycięstwa.

Dla gospodarzy ten mecz zaczął idealnie, bo już w 3. minucie objęli prowadzenie. To była bardzo efektowna akcja – odbiór piłki w środku boiska, potem świetna wymiana podań w tercecie Marcos Alvarez - Pelle van Amersfoort – Sergiu Hanca. Ten ostatni strzałem z kilku metrów pokonał Roberta Chudego. Tym samym Rumun zrehabilitował się za zmarnowany rzut karny w ostatnich derbach z Wisłą Kraków.

Kolejną szansę bramkową "Pasy" miały pół godziny później. W zamieszaniu w polu karnym Górnika do piłki dopadł van Amersfoort, lecz posłał ją nad poprzeczką.

Górnik nie potrafił odpowiedzieć skuteczną akcją, a Lukas Hrosso był praktycznie bezrobotny. Słowak jednak w jednej sytuacji, gdy próbował ratować swój zespół przed rzutem rożnym, doznał kontuzji. Dotrwał do przerwy, ale w drugiej połowie zastąpił go Karol Niemczycki.

Górnik bliski wyrównania był w 56. minucie, ale Jesus Jimenez strzelając z kąta posłał piłkę obok słupka. W końcówce Górnik mocniej zaatakował i był bliski doprowadzenia do remisu. W 85. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, strzał głową oddał Richmond Boakye, ale piłka odbiła się od poprzeczki.

W ostatniej akcji meczu Cracovię przed stratą bramki uratował Niemczycki, który efektownie obronił strzał głową Przemysława Wiśniewskiego. Dzięki temu Cracovia czwarty kolejny mecz zakończyła bez straty gola.

Cracovia - Górnik Zabrze 1:0 (1:0)

Bramka: Hanca 3

Cracovia: Lukas Hrosso (46. Karol Niemczycki) - Cornel Rapa, Ivan Marquez, Matej Rodin, Luis Rocha – Damir Sadikovic (74. Milan Dimun), Sylwester Lusiusz - Sergiu Hanca (70. Jakub Kosecki), Pelle van Amersfoort, Michal Siplak (57. Filip Piszczek) - Marcos Alvarez (46. Florian Loshaj)

Górnik Zabrze: Martin Chudy – Aleksander Paluszek (46. Ioannis Masouras), Przemysław Wiśniewski, Adrian Gryszkiewicz – Dariusz Pawłowski, Krzysztof Kubica, Alassana Manneh (83. Michał Rostkowski), Bartosz Nowak, Erik Janza – Alex Sobczyk (72. Richmond Boakye), Jesus Jimenez

Żółte kartki: Alvarez, Siplak, Rocha, Van Amersfoort - Sobczyk, Kubica, Wiśniewski, Jimenez, Gryszkiewicz, Manneh, Boakye