Kłopoty Stali Mielec. Nie dostała licencji na grę w Ekstraklasie

Piłka nożna
Kłopoty Stali Mielec. Nie dostała licencji na grę w Ekstraklasie
fot. CyfraSport
Czy Stal zagra w przyszłym sezonie w Ekstraklasie?

PGE FKS Stal Mielec nie otrzymała uprawnień do gry w PKO BP Ekstraklasie w sezonie 2021/2022 - poinformowała we wtorek Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Mielecki klub już zapowiedział odwołanie.

"W związku z decyzją klub złoży w trybie natychmiastowym odwołanie i przedłoży stosowne dokumenty wypełniające wszystkie niezbędne oczekiwania licencyjne" - można przeczytać we wtorkowym oświadczeniu Stali.

 

ZOBACZ TAKŻE: Legia pozyska objawienie ligi portugalskiej? Ryan Gauld na celowniku

 

 

Mielczanie nie podali szczegółów na temat tego, czego dotyczy problem. Jednak, jak można przeczytać w komunikacie Komisji nie spełnili oni "kryteriów F.01, F.03 oraz F.04 Podręcznika Licencyjnego". Oznacza, to że są błędy (ew. braki, np. raportu biegłego rewidenta) w rocznym sprawozdaniu finansowym (punkt F.01). Z tego najprawdopodobniej wynikają problemy z realizacją punktów F.03 (rozliczenie transferów) i F.04 (m.in. rozliczenie zobowiązań wobec pracowników oraz na rzecz ZUS i Urzędu Skarbowego, tytułu kar nałożonych przez właściwe organy dyscyplinarne opłat, w związku ze zmianami przynależności klubowej zawodników na rzecz PZPN oraz Wojewódzkiego Związku Piłki Nożnej).

 

Na razie mielczanie nie mogą być pewni, że na boisku wywalczą ekstraklasowy byt. Po 28. kolejce ligowej zajmują przedostatnie 15. miejsce z przewagą trzech punktów nad Podbeskidziem Bielsko-Biała. Jednak piłkarze z Podkarpacia rozegrali o jedno spotkanie mniej od "Górali". W środę w zaległym meczu mają się zmierzyć z Rakowem Częstochowa.

psl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie