Tauron Liga: Ana Bjelica rozstała się z E.Leclerc Moya Radomką Radom

Siatkówka
Tauron Liga: Ana Bjelica rozstała się z E.Leclerc Moya Radomką Radom
fot. Cyfrasport
Ana Bjelica ma na swym koncie wiele sukcesów z reprezentacją Serbii.

Ana Bjelica odchodzi z E.Leclerc Moya Radomki Radom. Serbska atakująca dołączyła do zespołu w marcu. To był najtrudniejszy moment dla klubu, gdy okazało się, że w barwach Radomki do końca sezonu nie zagra Janisa Johnson, klub był zmuszony poszukać zastępstwa.

Serbska zawodniczka wywalczyła w swej karierze m.in. mistrzostwo świata (2018) i dwa złote medale mistrzostw Europy. Jest dobrze znana polskim kibicom. W latach 2013–15 występowała w Chemiku Police, z którym dwukrotnie sięgnęła po mistrzostwo Polski.

 

Zobacz także: Wielka gwiazda siatkarskiego rozegrania w przyszłym sezonie zagra w Polsce!

 

W barwach klubu z Radomia rozegrała dziewięć spotkań (34 sety). Była w nich jedną z czołowych punktujących zawodniczek. Najwięcej oczek zdobyła w meczu play-off przeciwko DPD IŁ Capital Legionovia Legionowo (29). Łącznie w ciągu tych kilku spotkań zapisała na swoim koncie 141 punktów. W minionych rozgrywkach została wyróżniona też statuetką MVP. Radomski klub zakończył rozgrywki na czwartym miejscu.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez E.LECLERC MOYA Radomka Radom (@eleclercmoyaradomkaradom)

 

Było to dla mnie jedno z najlepszych doświadczeń, ponieważ mogłam grać z jedną z najlepszych rozgrywających na świecie. Wszyscy w klubie są rodzinni, ale też profesjonalni. Czułam się tutaj bardzo dobrze i myślę, że gra w Radomce pomogła mi podnieść poziom gry i przygotować się do nadchodzących zawodów – powiedziała Ana Bjelica.

 

WYNIKI MECZÓW TAURON LIGI

RM, Polsat Sport, radomka.com
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie