Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Rumunia - Albania. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Trwają kwalifikacje do siatkarskich mistrzostw Europy, które rozegrane zostaną w Polsce, Czechach, Estonii i Finlandii. W drugim meczu grupy E rywalizować będą reprezentacje Rumunii i Albanii. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

W mistrzostwach Europy siatkarzy zagrają 24 reprezentacje. Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polska – jako gospodarze; Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia – jako czołowe drużyny ME 2019 miały zapewniony udział w turnieju finałowym bez eliminacji.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Transmisje TV, stream online

 

Pozostałe drużyny o awans do finałów ME 2021 rywalizują w kwalifikacjach. Przepustkę wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć (z siedmiu) drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem. Pierwszym zwycięzcą eliminacji była najlepsza ekipa grupy D – Łotwa. W grupie B triumfowała Bułgaria, a w grupie C – Turcja, a awans ma już zapewniony druga w stawce Macedonia Północna.

 

Rywalizację w grupie E zainauguruje starcie Szwajcarii i Słowacji, a później na boisko wybiegną siatkarze z Rumunii i Albanii. Pierwsza z tych ekip jest wyżej notowana w rankingu FIVB i zamuje w nim 43. miejsce. O 24 lokaty niżej plasuje się Albania. Która z ekip postawi pierwszy krok w kierunku kwalifikacji do mistrzostw Europy?

 

Relacja na żywo i wynik meczu Rumunia - Albania od godziny 19:00 na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie