KSW: Izu Ugonoh przerywa milczenie po porażce! "Zapłaciłem za to ogromną cenę"

Sporty walki
KSW: Izu Ugonoh przerywa milczenie po porażce! "Zapłaciłem za to ogromną cenę"
fot. Polsat Sport

Fani MMA w Polsce długo czekali na pierwsze słowa Izu Ugonoha (1-1, 1 KO) po jego porażce na KSW 60. Były kickbokser i pięściarz zamieścił wpis w mediach społecznościowych niemal dwa tygodnie po walce. "Na KSW 60 popełniłem kilka błędów i zapłaciłem za to ogromną cenę" - czytamy.

Ugonoh przygodę z KSW zaczął pod koniec sierpnia 2020 roku, kiedy to pokonał przed czasem Quentina Domingosa. Drugi występ Polaka miał miejsce 24 kwietnia podczas KSW 60. Początkowo miał on się zmierzyć z Thomasem Narmo. W związku z jego kontuzją na zastępstwo wskoczył Ugur Ozkaplan. Kolejna zmiana rywala była już ostatnią i do klatki z Ugonohem wszedł Marek Samociuk (3-1, 1 KO).

 

Ugonoh zaczął dobrze, w pierwszej rundzie potężnym kolanem zaskoczył przeciwnika. Wydawało się, że jest bardzo blisko wygranej. Samociuk jednak przetrwał pierwszą odsłonę, a w drugiej rozbił wycieńczonego rywala. Wiele osób zastanawiało się, czy problem Ugonoha leżał w kondycji. Po walce musiał opuszczać hale na wózku.

 

Były pięściarz i kickbokser nie wypowiadał się przez niemal dwa tygodnie. W końcu zabrał głos za pośrednictwem Instagrama.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Izu Ugonoh (@izuugonoh)

 

"Na KSW 60 popełniłem kilka błędów i zapłaciłem za to ogromną cenę. Przegrałem walkę i zawiodłem tym sporo osób. To dla mnie bardzo bolesna, ale jednocześnie cenna lekcja, bo teraz widzę wyraźniej gdzie leżą problemy do rozwiązania. Dziękuję mojemu menadżerowi, trenerom, lekarzom z MD Clinic, psychologowi sportowemu i przyjaciołom za pomoc w dotarciu do źródła moich problemów "kondycyjnych". Po krótkiej przerwie wrócę do treningów i wierzę, że z tą nową wiedzą i determinacją będę w stanie osiągnąć swoje cele sportowe. Dziękuję również federacji KSW i Markowi Samociukowi za walkę i tym wszystkim, którzy zawsze mnie wspierają" - czytamy we wpisie.

Skrót walki Izu Ugonoh - Marek Samociuk:

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie