Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Gruzja - Grecja. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Startują kwalifikacje do ME siatkarzy 2021. Grupa F rozpocznie zmagania turniejem Tbilisi, a gospodarze imprezy z Gruzji zmierzą się na dzień dobry z Grecją. Relacja i wynik na żywo z meczu Gruzja - Grecja od 16:30 na Polsatsport.pl.

Drużyny rywalizujące w grupie F mają do rozegrania dwa turnieje - ten w Tbilisi, a także rozegrany tydzień później w Podgoricy. Oprócz Gruzinów i Greków na siatce zmierzą się Azerbejdżan i Czarnogóra. Mecz tych dwóch drużyn rozpocznie zmagania w Tbilisi.

 

ZOBACZ TAKŻE: Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Transmisje TV, stream online

 

O godzinie 16:30 na parkiet wyjdą Grecy i Gruzini, a zdecydowanym faworytem będą siatkarze z Półwyspu Peloponeskiego. Grecja wystąpiła na ostatnich mistrzostwach Europy, awansując z czwartego miejsca do fazy play-off, gdzie zdecydowanie przegrała z Rosją. Gruzja nie powinna napsuć krwi rywalom - od 2010 roku gospodarze turnieju nie wygrali ani jednego spotkania międzypaństwowego i zdołali ugrać jednego jedynego seta przeciwko Azerom w 2019 roku...

 

W mistrzostwach Europy siatkarzy zagrają 24 reprezentacje. Czechy, Estonia, Finlandia oraz Polska – jako gospodarze; Serbia, Słowenia, Francja, Rosja, Włochy, Ukraina, Niemcy i Belgia – jako czołowe drużyny ME 2019 miały zapewniony udział w turnieju finałowym bez eliminacji.

 

Pozostałe drużyny o awans do finałów ME 2021 rywalizują w kwalifikacjach. Przepustkę wywalczą zwycięzcy grup oraz pięć (z siedmiu) drużyn z drugich miejsc z najlepszym bilansem.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie