Cafe Futbol przed finałem Ligi Europy w Gdańsku

Piłka nożna
Cafe Futbol przed finałem Ligi Europy w Gdańsku
fot. Polsat Sport
Transmisja Cafe Futbol od godziny 11 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

W najbliższym wydaniu Cafe Futbol podsumujemy półfinały europejskich pucharów. Dużo uwagi zostanie poświęcone finałowi Ligi Europy w Gdańsku. Nie zapomnimy również o polskim systemie szkolenia. W studiu gośćmi Przemysława Iwańczyka będą Dariusz Gęsior, Marcin Drajer, Jerzy Engel oraz nasz stały ekspert Roman Kołtoń. Transmisja w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl.

Za nami decydujące starcia półfinałowe w europejskich pucharach. Wiemy już, że w najważniejszym spotkaniu Ligi Mistrzów zobaczymy angielskie starcie Manchesteru City z Chelsea. Natomiast w finale Ligi Europy zagrają drużyny Manchesteru United oraz Villarreal. To właśnie pojedynek „Czerwonych Diabłów” z „Żółtą łodzią podwodną” będzie elektryzował kibiców zgromadzonych na stadionie w Gdańsku. 26 maja w Arenie Gdańsk na trybunach będzie mogło zasiąść 9,5 tysiąca kibiców.

Zobacz także: Liga Europy: Kiedy i gdzie odbędzie się finał?

Przygotowania do finału Ligi Europy w Polsce idą pełną parą. Wkrótce kluby rozpoczną dystrybucję biletów dla swoich kibiców, natomiast UEFA wylosuje szczęśliwców, którzy kupią wejściówki w otwartej sprzedaży. Jak z kolei radzi sobie miasto Gdańsk i Polski Związek Piłki Nożnej? By dowiedzieć się więcej, połączymy się z Adamem Korolem dyrektorem Biura Prezydenta Gdańska ds. Sportu, a także Maciejem Sawickim, Sekretarzem Generalnym PZPN.

W drugiej części programu przyjrzymy się szkoleniu młodych trenerów. Z tej okazji Przemysław Iwańczyk porozmawia z byłym piłkarzem Widzewa Łódź, uczestnikiem Ligi Mistrzów, a obecnie trenerem reprezentacji Polski U-16 Dariuszem Gęsiorem. Poznamy także opinie początkującego szkoleniowca, byłego piłkarza Lecha Poznań Marcina Drajera.

Prowadzący: Przemysław Iwańczyk
Goście: Dariusz Gęsior, Marcin Drajer, Jerzy Engel
Ekspert: Roman Kołtoń.

Transmisja Cafe Futbol od godziny 11 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie