Liga Europy: Manchester United zagra w finale. Premierowy gol Nicoli Zalewskiego dla Romy

Edinson Cavani zdobył dwa gole dla Manchesteru United w rewanżu z Romą.

Wynikiem 8:5 zakończył się dwumecz pomiędzy Romą a Manchesterem United w półfinale Ligi Europy. W rewanżu na Stadio Olimpico padł wynik 3:2 dla "Giallorossi". Gola na wagę zwycięstwa dla zespołu z Rzymu zdobył Nicola Zalewski. Dla Polaka był to pierwszy występ i pierwszy gol w seniorskim zespole Romy. Piłkarze United mieli jednak bezpieczną przewagę z pierwszego meczu i awansowali do finału.

Do przerwy emocji było jak na lekarstwo. Dopiero w 39. minucie gry Edinson Cavani wykorzystał podanie Freda i pewnym strzałem pokonał Antonio Mirante. Chwilę później podwyższyć mógł Mason Greenwood, lecz piłka po jego strzale minęła bramkę Romy.

W 42. minucie niezłą okazję do zdobycia bramki dla "Giallorossi" miał Henrikh Mkhitaryan. Strzał reprezentanta Armenii obronił jednak David de Gea. Do przerwy nie zobaczyliśmy więcej goli. Już na tym etapie rywalizacji losy dwumeczu wydawały się być rozstrzygnięte.

Spotkanie znacznie ożywiło się po zmianie stron. W 57. minucie gry dośrodkowanie Pedro wykorzystał Edin Dżeko. Bośniak strzałem głową posłał futbolówkę do siatki. Trzy minuty później prowadzenie Romie dał świetnym strzałem z krawędzi pola karnego Bryan Cristante.

Niemniej jednak wciąż "Czerwone Diabły" miały dość bezpieczną przewagę nad rywalami. Mimo to rzymianie ruszyli do ataku. W 62. minucie skórę ekipie z Anglii uratował David de Gea. Hiszpański golkiper w jednej akcji instynktownie obronił strzały Pedro i Dżeko. Minutę później ponownie gola mógł zdobyć Pedro, ale znowu świetną interwencją popisał się bramkarz United.

Piłkarzom Ole Gunnara Solskjeara udało się opanować sytuację i już w 68. minucie Cavani wykorzystał podanie Bruno Fernandesa i skierował piłkę do pustej bramki. Kilka minut potem Roma mogła ponownie objąć prowadzenie, ale Mkhitaryan trafił w słupek.

W 77. minucie spotkania Pedro opuścił boisko, a na placu gry zameldował się Nicola Zalewski. Tym samym młody Polak zadebiutował w pierwszej drużynie "Giallorossi".  Siedem minut później Zalewski oddał strzał z woleja, po którym piłka odbiła się od Tellesa i wpadła do bramki. Trafienie zostało zaliczone młodzieżowemu reprezentantowi Polski.

Wynik meczu już się nie zmienił. Roma wygrała, ale to Manchester United cieszył się z awansu do finału. "Czerwone Diabły" o wygraną w Lidze Europy powalczą z Villarreal CF.

AS Roma - Manchester United 3:2 (0:1)
Bramki: Dzeko 57, Cristante 60, Zalewski 83 - Cavani 39, 69

AS Roma: Antonio Mirante - Rick Karsdorp, Chris Smalling (29. Ebrima Darboe), Ibanez, Bruno Peres (69. Davide Santon) - Bryan Cristante, Gianluca Mancini - Pedro (76. Nicola Zalewski), Lorenzo Pellegrini, Henrikh Mkhitaryan - Edin Dzeko (76. Borja Mayoral)

Manchester United: David de Gea - Aaron Wan-Bissaka (46. Brandon Williams), Eric Bailly, Harry Maguire, Luke Shaw (46. Alex Telles) - Donny van de Beek, Fred - Mason Greenwood, Bruno Fernandes (84. Juan Mata), Paul Pogba (64. Nemanja Matic) - Edinson Cavani (73. Marcus Rashford)

Sędzia: Felix Brych (Niemcy). Mecz bez udziału publiczności.

Pierwszy mecz: 2:6. Awans: Manchester United.

Skrót meczu AS Roma - Manchester United:

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2020/2021 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.