Kwalifikacje do ME siatkarzy 2021: Grecja - Azerbejdżan. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

Trwają kwalifikacje do siatkarskich mistrzostw Europy. Trzeciego dnia turnieju grupy F w Tbilisi Grecja zmierzy się z Azerbejdżanem. Drużyny te grały ze sobą w kwalifikacjach do poprzedniej edycji czempionatu Starego Kontynentu i oba starcia okazały się zwycięskie dla drużyny z kraju ze stolicą w Atenach. Zespół z Azerbejdżanu będzie zdeterminowany, by zrewanżować się za te porażki, jednak zadanie to może okazać się trudne. Relacja i wynik na żywo meczu Grecja - Azerbejdżan na Polsatsport.pl.

Grecy tegoroczne zmagania w kwalifikacjach rozpoczęli od starcia z Gruzją, którą pewnie pokonali w trzech partiach do 12, 14 i 12. Z kolei drugiego dnia po długiej batalii triumfowali z Czarnogórą 3:2. Drużyna ze stolicą w Atenach jest na ten moment w najlepszej sytuacji w grupie. Żeby umocnić się na czubie tabeli, muszą zwyciężyć z Azerbejdżanem.

 

ZOBACZ TAKŻE: Z kim polscy siatkarze zagrają w ME? Znamy termin losowania grup

 

Rywale w premierowym meczu ulegli drużynie narodowej z Czarnogóry 1:3. W kolejnym natomiast pewnie pokonali siatkarzy z Gruzji 3:0.

 

Rywalizacja w grupie F toczy się w Gruzji. Drugi turniej zaplanowany jest na 14-16 maja w Czarnogórze (Podgorica).

 

Zespół, który zajmie pierwsze miejsce w grupie, bezpośrednio zakwalifikuje się do mistrzostw Europy. Natomiast ekipa, która uplasuje się na drugiej lokacie, weźmie udział w klasyfikacji drużyn z drugich miejsc. Spośród nich pięć najlepszych zagra w turnieju finałowym.

 

Relacja i wynik na żywo meczu Grecja - Azerbejdżan od godziny 13.30 na Polsatsport.pl.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze