WTA w Rzymie: Magda Linette wyeliminowana przez Petrę Kvitovą w 1. rundzie

Petra Kvitova

Magda Linette przegrała z rozstawioną z numerem 11. Petrą Kvitovą 6:1, 0:6, 2:6 w 1. rundzie turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. W trzech pojedynkach między tymi tenisistkami Czeszka odniosła komplet zwycięstw, ale pierwszy raz przegrała seta.

Mecz we wspaniałym stylu rozpoczęła Linette. Kvitova miała wyraźny przestój w grze i nie potrafiła zareagować na coraz lepszą dyspozycję Polki. W pierwszym secie byliśmy świadkami trzech obronionych break pointów w wykonaniu Linette, a co zaowocowało wynikiem 6:1. Nasza tenisistka była o krok od sprawienia sensacji.

Druga partia to przebudzenie Czeszki i wyraźny spadek jakości u Polki. Kvitova nie dała żadnych szans swojej rywalce i wygrała set bez straty gema.

Polka skorzystała z przerwy i próbowała uspokoić grę, ale to nie pomagało. Kvitova wyraźnie była podrażniona porażką w pierwszym secie i chciała pewnie zakończyć to spotkanie. Czeszka wygrała dziewięć gemów z rzędu i dopiero wtedy Polka zdołała "dojść do zdania" w tej batalii. Kvitova wciąż była bezwzględna i wygrała całe starcie tracąc w trzecim secie dwa gemy.

W drugiej rundzie Czeszka zmierzy się z lepszą z pary Christina McHale (USA) - Wiera Zwonariowa (Rosja).