Zaszczepiony w USA Armand Duplantis przygotowuje się do igrzysk w Tokio

Inne
Zaszczepiony w USA Armand Duplantis przygotowuje się do igrzysk w Tokio
fot. Cyfrasport
Rekordzista świata w skoku o tyczce Armand Duplantis.

Rekordzista świata w skoku o tyczce Szwed Armand Duplantis przyleciał w poniedziałek z USA do Sztokholmu. Przyznał, że dzięki amerykańskiemu paszportowi zaszczepił się przeciw Covid-19 i jest w pełni przygotowany do olimpiady, która będzie wielkim wydarzeniem w jego karierze.

Na pytanie, co sądzi o sprzeciwach Japończyków co do organizacji igrzysk w czasie pandemii, odpowiedział: "To proste. Jak nie chcą tej imprezy, to niech nie przychodzą na stadiony".

 

Zobacz także: Armand Duplantis rozpoczął sezon. Obiecujący wynik rekordzisty świata

 

Tyczkarz podkreślił, że negatywny stosunek japońskiego społeczeństwa może zaszkodzić organizacji igrzysk, lecz nie spowoduje ich odwołania.

 

"I tak nie będą one normalne. Trudno, mamy taki czas, ale impreza powinna się odbyć. I tak obecność publiczności będzie ograniczona i będą restrykcje, więc nie będzie to olimpiada taka jak zwykle, ze wszystkim przeżyciami" - powiedział.

 

Dodał, że już się przyzwyczaił do startów bez publiczności. "W mojej dyscyplinie ekstremalna koncentracja sprawia, że jestem w swoim świecie. Chcę wystartować bez względu na to, czy stadion będzie pusty, czy będzie na nim kilka osób. Mogę też siedzieć zamknięty w hotelu. Olimpiada jest raz na cztery lata" - podkreślił.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze