Zlatan Ibrahimovic kontuzjowany! Może nie zagrać z Polską na Euro 2020

Zlatan Ibrahimovic

Zlatan Ibrahimovic doznał kontuzji kolana w meczu AC Milan - Juventus (3:0) i może nie zagrać z reprezentacją Polski w trakcie EURO 2020. 39-letni Szwed zszedł z murawy w 66. minucie. Reprezentacja "Trzech Koron" jest jednym z rywali Polaków w grupie E.

W niedzielę w meczu Serie A AC Milan pewnie pokonał Juventus wynikiem 3:0, ale okupił to stratami personalnymi. W 66. minucie z boiska z urazem kolana zszedł Zlatan Ibrahimovic, a jego uraz mocno zaniepokoił trenera drużyny z Mediolanu - Stefano Pioliego.

Stan Ibrahimovica nie został jeszcze podany do wiadomości publicznej, ale Szwed schodził z murawy wyraźnie zmartwiony. Na poniedziałek zaplanowano bardziej szczegółowe badania, które powinny ujawnić stan zawodnika.

Powagi całej sytuacji dodaje fakt, że jak przyznał sam Stefano Pioli, szwedzki napastnik wystąpił w meczu z Juventusem z bólem w kolanie.

- Nie był w pełni zdrowy przed spotkaniem, a teraz odczuwa ból w kolanie. Mam nadzieję, że nie jest to nic poważnego. Martwię się. W tym tygodniu nie czuł się dobrze, ale zacisnął zęby, by wystąpić w meczu - powiedział w pomeczowym wywiadzie szkoleniowiec AC Milan.

Ewentualna dłuższa kontuzji "Ibry" to strata nie tylko dla Milanu walczącego o wicemistrzostwo kraju (tytuł mistrza zapewnił sobie już Inter Mediolan), ale także dla reprezentacji Szwecji, którą już w czerwcu czeka spore wyzwanie. Szwedzi zagrają w grupie E przełożonego EURO 2020 z Polską, Hiszpanią i Słowacją. 39-letni napastnik stanowi ważny punkt w składzie swojej kadry.