Serie A: Gol i asysta Piotra Zielińskiego. Napoli ograło Udinese (WIDEO)

Piotr Zieliński strzelił gola byłemu klubowi.

Piotr Zieliński strzelił gola i zanotował asystę, a jego Napoli ograło 5:1 Udinese w jedynym wtorkowym meczu Serie A. Polak miał udział przy pierwszym i drugim trafieniu w spotkaniu z jego byłym klubem.

W pierwszej połowie padły trzy gole. Wynik meczu w 28. minucie otworzył Zieliński. Świetnie w polu karnym Udinese z piłką zabrał się Victor Osimhen, jednak przegrał pojedynek z Juanem Musso. W odpowiednim miejscu i czasie znalazł się jednak reprezentant Polski i skierował futbolówkę do siatki. Kilka chwil później było już 2:0. Tym razem asystował "Zielu", a kapitalnym uderzeniem popisał się Fabian Ruiz.

Gdy wydawało się, że do przerwy gospodarze będą mieli dwubramkową przewagę, kontaktowe trafienie zanotował Stefano Okaka. Silny napastnik świetnie zastawił się w okolicach pola karnego i celnym strzałem pokonał Alexa Mereta.

Po 10 minutach drugiej połowy wynik zmienił się na 3:1. Błąd przy wyprowadzeniu piłki defensorzy Udinese, co wykorzystał Hirving Lozano i po skutecznym pressingu podwyższył rezultat na korzyść ekipy z południa Włoch. 10 minut później było już 4:1 dla gospodarzy. Z rzutu rożnego dośrodkował Zieliński i o ile Mussu poradził sobie z uderzeniem Kostasa Manolasa, to przy dobitce z bliskiej odległości w wykonaniu Giovanniego Di Lorenzo był bez szans.

Podopieczni Gennaro Gattuso byli bliscy kolejnego trafienia w 77. minucie. Piłka po potężnym uderzeniu Lorenzo Insigne trafiła jednak w poprzeczkę. Co nie udało się na kwadrans przed końcem, wyszło w jednej z ostatnich akcji meczu. Wówczas Insigne pokonał Musso dokładnym strzałem zza pola karnego i ustalił wynik meczu.

Zieliński murawę opuścił w 75. minucie. Na boisku w jego miejsce pojawił się utalentowany Macedończyk Eljif Elmas.

SSC Napoli - Udinese Calcio 5:1 (2:1)
Bramki: Zieliński 28, Fabian Ruiz 31, Lozano 56, Di Lorenzo 66, Insigne 90 - Okaka 41