Wskazówki trenera Broendby hitem internetu! Zdjęcie tablicy obiegło świat

W weekend Broendby mierzyło się z FC Midtjylland w hicie duńskiej Superligaen. Gospodarze zwyciężyli 3:1, jednak na szczególne wyróżnienie zasługuje zachowanie ich trenera. Niels Frederiksen postanowił przekazać swoje wskazówki zawodnikom za pomocą… tablicy. Jego prosta porada „Keep attacking” podziałała, ponieważ stołeczny zespół dołożył jeszcze jedno trafienie w tym wygranym meczu.

Chociaż początek hitowego starcia wskazywał na wygraną Midtyjlland, gospodarze szybko wrócili do gry. Po pierwszej straconej bramce odrobili straty jeszcze przed przerwą. Na prowadzenie Broendby wyszło w 70. minucie meczu. Chwilę później trener ekipy z Kopenhagi postanowił jeszcze bardziej zmotywować swoich piłkarzy.

ZOBAZC TAKŻE: Nicola Zalewski wie, który kraj chce reprezentować. "Wierzyli we mnie od dziecka"

Frederiksen najwyraźniej miał dosyć uwag przekazywanych słownie swoim zawodnikom. Szkoleniowiec chwycił za tablicę, na której napisał prosty przekaz dla piłkarzy. „Keep attacking” (atakujcie) głosił napis, który miał zmotywować drużynę do kolejnych bramek. Motywacja podziałała, ponieważ Broendby dołożyło trzecią bramkę i ostatecznie wygrało 3:1.

Dzięki wygranej losy mistrzostwa Danii wciąż są nierozstrzygnięte. Broendy zbliżyło się do pierwszego Midtjylland, tracąc zaledwie punkt. Do końca sezonu pozostały trzy kolejki.