ATP w Zagrzebiu: Kacper Żuk - Pedro Martinez. Relacja i wynik na żywo

Kacper Żuk awansował do drugiej rundy ATP Challengera w Zagrzebiu, gdzie zmierzy się z rozstawionym z numerem "2" Pedro Martinezem. Relacja i wynik na żywo z meczu Kacper Żuk - Pedro Martinez około 15:00 na Polsatsport.pl.

Chorwacja jest szczęśliwa dla Kacpra Żuka, który w połowie kwietnia zwyciężył w challengerze Splicie, sięgając po premierowe mistrzostwo w imprezie tej rangi. Nasz reprezentant zadomowił się dzięki temu sukcesowi w drugiej setce światowej klasyfikacji, ale teraz chce iść dalej. Aktualnie zajmuje najwyższą w karierze 171. pozycję.

Do Zagrzebia Żuk przyleciał po porażce w drugiej rundzie rywalizacji w Pradze. Przegrał tam ze znajdującym się w pierwszej setce rankingu ATP Słowakiem Norbertem Gambosem. Teraz Polaka czeka podobny test - w kolejnym meczu turnieju w stolicy Chorwacji rywalem Żuka będzie 94. w rankingu Hiszpan Pedro Martinez.

Polski tenisista dostał się do drugiej rundy dzięki wygranej z Austriakiem Jurijem Rodionovem. Żuk przegrał pierwszego seta, ale wrócił do gry i ostatecznie triumfował 4:6, 6:3, 6:3. Martinez w pierwszej rundzie pokonał z kolei grającego z dziką kartą Chorwata Nino Serdarusicia 6:4, 6:7, 6:3.

Kacper Żuk jest o dwa lata młodszy od swojego 24-letniego rywala.

Relacja i wynik na żywo z meczu Kacper Żuk - Pedro Martinez na Polsatsport.pl. Początek spotkania około 15:00.