Gigantyczny transfer Sir Safety Perugia! Słynny siatkarz wraca do Włoch

Siatkówka
Gigantyczny transfer Sir Safety Perugia! Słynny siatkarz wraca do Włoch
fot. Cyfrasport
Matthew Anderson z Wilfredo Leonem w czasach gry w Zenicie Kazań.

Poznaliśmy pierwszy ruch transferowy włoskiego klubu Sir Safety Conad Perugia. Drużynę wzmocni 34-letni reprezentant Stanów Zjednoczonych Matthew Anderson.

Matthew Anderson urodził się 18 kwietnia 1987 roku w Buffalo. W Europie grał w drużynach Callipo Sport (2010–11), Modena Volley (2011–12, 2019–20), Zenit Kazań (2012–19). Największe sukcesy osiągnął w klubie z Kazania, z którym m.in. czterokrotnie wygrał Ligę Mistrzów. grał w nim z Wilfredo Leonem. Czy obaj panowie spotkają się w Perugii? Jak wiemy, transferem reprezentanta Polski wciąż jest zainteresowany Zenit Petersburg.

 

Zobacz także: Rosjanie nie odpuszczają. Wilfredo Leon opuści Sir Safety Conad Perugia?

 

Ostatni okres nie był dla Andersona zbyt udany. Po odejściu z Modeny podpisał kontrakt z chińskim Fudan University Shanghai. Z powodu pandemii koronawirusa miał jednak problemy z dotarciem do nowego klubu. W styczniu trafił do szpitala z powodu zapalenia wyrostka robaczkowego. Mimo tego, nie miał kłopotu ze znalezieniem pracodawcy na sezon 2021/22.

 

– Jestem bardzo szczęśliwy z powrotu do Włoch. Będę kontynuować karierę w Perugii – klubie, w którym jest świetne środowisko dla mnie i mojej rodziny, z dużą grupą fanów wspierających zespół. Perugia to drużyna, która ma ważne cele, zgodne z moimi osobistymi celami, którymi jest walka o mistrzostwo Włoch, a także o zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Dlatego uważam, że Perugia jest dla mnie właściwym wyborem – powiedział Anderson.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez sɪʀ sᴀғᴇᴛʏ ᴘᴇʀᴜɢɪᴀ ᴠᴏʟʟᴇʏ (@sirsafetyperugia)

 

Słynny siatkarz, który występował zarówno na pozycji przyjmującego, jak i atakującego jest zadowolony z faktu wspólnej gry z Leonem.

 

– Oczywiście cieszę się, że znów będę grał z Leonem. Moim zdaniem jest najlepiej atakującym siatkarzem na świecie, ale jest też jedną z najmilszych osób, jakie spotkałem w swojej karierze. To była przyjemność być jego kolegą z drużyny w Kazaniu i jestem wdzięczny za to, że będę miał możliwość ponownie z nim zagrać – dodał.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze