Krzysztof Piątek przejdzie operację. "Kilka miesięcy przerwy"

Piłka nożna
Krzysztof Piątek przejdzie operację. "Kilka miesięcy przerwy"
Fot. CyfraSport
Krzysztof Piątek doznał urazu w ostatnim meczu ligowym.

Krzysztof Piątek przejdzie operacją kostki, po której czekała go będzie kilkumiesięczna przerwa - poinformował Roman Kołtoń z "Prawdy Futbolu". Oznaczałoby to, że napastnik reprezentacji Polski nie wystąpi na zbliżających się mistrzostwach Europy.

Zawodnik Herthy Berlin w piątek o ósmej rano przejdzie operację złamanej kostki. Po zabiegu czekała go będzie rehabilitacja i długa przerwa od treningów. 

 

ZOBACZ TAKŻE: Dynamo Kijów Tomasza Kędziory zdobyło Puchar Ukrainy 

 

 

Piątek doznał kontuzji w środowym meczu Herthy z Schalke 04. Polak źle stanął i z bólem opuścił plac gry. Początkowo wydawało się, że 25-latek będzie w stanie powalczyć o powrót do dyspozycji przed turniejem. Kolejne doniesienia były jednak już dużo mniej optymistyczne. Mówi się o dłuższej przerwie, która wykluczy go z udziału w Euro. 

 

Polski Związek Piłki Nożnej zaplanował na piątek briefing prasowy. Wtedy zapewne oficjalnie dowiemy się, jak będzie wyglądała przyszłość napastnika. 

 

Piątek był jednym z murowanych kandydatów do wyjazdu na mistrzostwa Europy. Wszystko wskazuje na to, że selekcjoner Paulo Sousa będzie musiał poszukać zastępstwa dla 25-latka. Wśród kandydatów wymieniani są m.in. Karol Świderski, Dawid Kownacki i Jakub Świerczok. 

mtu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze