Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków!

Piłka nożna
Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków!
fot. Cyfrasport
Peter Hyballa nie jest już trenerem Wisły Kraków.

"Peter Hyballa nie będzie dłużej prowadził pierwszej drużyny Wisły Kraków. Rozpoczęty w grudniu 2020 roku projekt nie zostanie kontynuowany, a obie strony podjęły decyzję o rozwiązaniu umowy. Zawarte zostało porozumienie pozwalające na zakończenie współpracy na warunkach satysfakcjonujących zarówno klub, jak i szkoleniowca" - możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu.

W dalszej treści komunikatu czytamy:

 

"Peter Hyballa posadę trenera Białej Gwiazdy objął 2 grudnia 2020 roku, zastępując na tym stanowisku Artura Skowronka. Swój debiut na ławce trenerskiej zaliczył już dwa dni później, kiedy to poprowadził Wiślaków w derbowym spotkaniu z Cracovią, które zakończyło się remisem 1:1. Z kolei pierwsze zwycięstwo pod wodzą niemieckiego szkoleniowca Wisła odniosła 19 grudnia, pokonując w delegacji zespół poznańskiego Lecha 1:0. Opiekun krakowian zaszczepił wśród swoich podopiecznych styl gry polegający na wysokim pressingu, który można było zaobserwować w trakcie wiosennych zmagań drużyny z Reymonta. Biała Gwiazda pod jego wodzą na dwie kolejki przed końcem kampanii zapewniła sobie utrzymanie w Ekstraklasie.

Strony podjęły decyzję, że niemiecki szkoleniowiec nie poprowadzi już zespołu w meczu przeciwko Piastowi Gliwice. Umowa została rozwiązana 14 maja 2021 roku, a ostatnie spotkanie ligowe ma stanowić początek nowej drogi obranej przez Wisłę".

 

KN, Wisła Kraków
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Francja - Niemcy. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie