Fortuna 1 Liga: Zwycięstwa Radomiaka i ŁKS-u w niedzielnych meczach

ŁKS Łódź wygrał z Puszczą Niepołomice.

Radomiak Radom pokonał 3:0 Sandecję Nowy Sącz, a ŁKS Łódź wygrał 3:2 z Puszczą Niepołomice w niedzielnych meczach 30. kolejki Fortuna 1 Ligi. W popołudniowym spotkaniu Widzew Łódź zremisował 1:1 z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

Aż siedem bramek padło w trzech niedzielnych spotkaniach Fortuna 1 Ligi. W pierwszym z nich Widzew Łódź zremisował z liderem tabeli - Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Wynik meczu w dwunastej minucie otworzył Marek Hanousek i goście długo nie potrafili znaleźć dojścia do bramki łodzian. Dopiero w 58. minucie tej sztuki dokonał Adam Radwański i w zasadzie to był koniec skuteczności na Alei Piłsudskiego. Mecz zakończył się remisem, a Termalica musi przełożyć fetę z powodu awansu do PKO BP Ekstraklasy.

Widzew Łódź - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Marek Hanousek (11), 1:1 Adam Radwański (58)

W drugim meczu rozgrywanym wieczorem w Radomiu miejscowy Radomiak pewnie rozprawił się z sensacją rundy wiosennej - Sandecją Nowy Sącz. Podopieczni Dariusza Dudka byli bezradni, a wynik otworzył w 22. minucie Dominik Sokół po fatalnym błędzie golkipera gości. Kolejne bramki padły błyskawicznie w odstępie jednej minuty - najpierw rzut karny wykorzystał Leandro, a następnie gości znów dobił Sokół. Radomiak wygrał 3:0 z Sandecją umacniając się na trzecim miejscu w tabeli.

Radomiak Radom - Sandecja Nowy Sącz 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Dominik Sokół (23), 2:0 Leandro Rossi (51-karny), 3:0 Dominik Sokół (52)

Najwięcej emocji było w trzecim i ostatnim niedzielnym meczu Fortuna 1 Ligi. Najpierw niespodziewanie na prowadzenie w spotkaniu z ŁKS-em Łódź wyszła Puszcza Niepołomice po bramce Michała Czarnego. Zaraz na początku drugiej połowy golem odpowiedział Ricardinho, a na prowadzenie łodzianie wysunęli się po bramce Łukasza Sekulskiego. Dwie minuty później do remisu doprowadził Mateusz Wyjadłowski, ale przytomnie zachował się także Maciej Wolski, którego gol oznaczał wynik 2:3. Puszcza próbowała odrobić stratę do samego końca, ale ŁKS utrzymał korzystny rezultat i po długim boju wygrał Puszczą. To oznaczało, że łodzianie odnieśli ważne zwycięstwo po okresie słabszej gry i zajmują aktualnie piąte miejsce w tabeli.

Puszcza Niepołomice – ŁKS Łódź 2:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Michał Czarny (34), 1:1 Ricardinho (46), 1:2 Łukasz Sekulski (68), 2:2 Mateusz Wyjadłowski (70), 2:3 Maciej Wolski (72).