Mecz towarzyski: Polska - Bułgaria. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka

W sobotę reprezentacja Polski siatkarek wygrała z Bułgarkami 3:1 w meczu towarzyskim, stanowiącym przedostatni sprawdzian przed zbliżającą się Ligą Narodów. W niedzielę czas na rewanż. Relacja i wynik na żywo sobotniego spotkania od godz. 15 na Polsatsport.pl.

W sobotnim spotkaniu zobaczyliśmy w pierwszej "szóstce" kilka debiutantek, co poskutkowało niemałą nerwowością w naszych szeregach na początku spotkania. Zawodziła nieco komunikacja pomiędzy przyjmującymi a atakującymi, jednak udało się zapisać tę partię na naszą korzyść. W drugiej obserwowaliśmy grę na przewagi, w której zimną krewa zachowały przeciwniczki, domykając seta wynikiem 30:28. W dalszej części meczu Biało-Czerwone grały efektywnie w polu zagrywki, świetnie blokowały i były coraz bardziej skuteczne w ataku, dzięki czemu zwyciężyły w całym meczu.

 

ZOBACZ TAKŻE: Malwina Smarzek: Mam nadzieję, że w Rimini stworzymy zgraną drużynę i nie będziemy chciały się "pozabijać"


Niedzielny rewanż będzie ostatnią szansą dla trenera Nawrockiego żeby sprawdzić nowe warianty gry oraz formę zawodniczek reprezentacji Polski przed zbliżającą się Ligą Narodów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Dobry zwiastun przed Ligą Narodów. Reprezentacja Polski lepsza od Bułgarii!


Od 25 maja polskie siatkarki będą skoszarowane w Rimini, gdzie na przestrzeni miesiąca odbędzie się tegoroczna edycja Ligi Narodów. Pierwszymi rywalkami Polek będą Włoszki, natomiast 15. i zarazem ostatnimi Rosjanki, z którymi zmierzymy się 20 czerwca.

pez, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie