Polki wygrały drugi mecz towarzyski z Bułgarkami

Siatkówka
Polki wygrały drugi mecz towarzyski z Bułgarkami
fot. Cyfrasport
Polki wygrały drugi mecz towarzyski z Bułgarkami

W drugim meczu towarzyskim reprezentantki Polski ponownie pokonały Bułgarki, ale tym razem po zaciętym spotkaniu 3:2. Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Jacka Nawrockiego przed Ligą Narodów, która już za tydzień rozpocznie się w Rimini.

Drugie spotkanie z reprezentacją Bułgarii trener Jacek Nawrocki rozpoczął w innym zestawieniu niż sobotnie starcie. Tym razem na boisku zameldowały się Julia Nowicka, Magdalena Stysiak, Martyna Grajber, Monika Fedusio, Agnieszka Kąkolewska, Aleksandra Gryka oraz libero Maria Stenzel i Monika Jagła.

 

Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Obie ekipy rozpoczęły spotkanie z wielkimi ambicjami, walczyły o każdą piłkę. Polki podobnie jak w sobotnim spotkaniu bardzo dobrze spisywały się w bloku, ale brakowało skuteczności w ataku oraz agresywnej zagrywki. Jednak w decydujących momentach to Biało-Czerwone zdobywały punkty i inauguracyjnego seta wygrały 25:23.

 

ZOBACZ TAKŻE: Malwina Smarzek: Mam nadzieję, że w Rimini stworzymy zgraną drużynę i nie będziemy chciały się "pozabijać"

 

Druga odsłona początkowo była lustrzanym odbiciem pierwszej. Siatkarki Nawrockiego robiły niewiele szkody zagrywką. Bułgarki dobrze przyjmowały i grały skutecznie w ataku. Do tego wykorzystywały nieskończone uderzenia Polek i szybko wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Biało-Czerwone konsekwentnie wykonywały założenia na boisku, jednak brakowało skutecznych rozwiązań w ofensywie. Atak opierał się głównie na Fedusio i Stysiak. Rywalki popełniły kilka błędów własnych i chwilę później rywalizacja ponownie się wyrównała 17:17. W takim tonie toczyła się do stanu 20:20. Później przyjezdne ponownie przejęły inicjatywę i wygrały 25:23.

 

Trzecią odsłonę Polki rozpoczęły z wysokiego "c" 5:0. Duży udział w tym miała Gryka, która była autorką znakomitej serii w polu serwisowym. Ekipa prowadzona przez Ivana Petkova nadrobiła straty, ale gospodynie szybko ponowiły prowadzenie. Nie trwało ono zbyt długo. Biało-Czerwone miały duże problemy ze skończeniem piłki na podwójnym bloku i z kilkupunktowej zaliczki nie było już śladu (18:18). W końcówce popisały się skutecznymi blokami i ostatecznie wygrały 25:22.

 

Czwarty set rozpoczął się od popisowej gry w przyjęciu i obronie Stenzel. Koleżanki początkowo dotrzymywały jej kroku, ale Bułgarki szybko przejęły kontrolę na parkiecie. Bardzo dobrze realizowały taktykę w defensywie, co zaowocowało przewagą punktową (15:12, 18:13). Polki rozkręcały się z każdym "oczkiem", jednak zabrakło skuteczności na siatce. Przegrały 20:25.

 

Decydująca partia toczyła się punkt za punkt. Po stronie Polek gra była momentami szarpana, brakowało dokładności, ale już determinacji nie. Zapunktowały blokiem, Stysiak skończyła ważne piłki i Biało-Czerwone wygrały 15:12.

 

 

 

Polska - Bułgaria 3:2 (25:23, 23:25, 25:22, 20:25, 15:12)

 

Polska: Julia Nowicka, Maria Stenzel, Martyna Łazowska, Monika Jagła, Agnieszka Kąkolewska, Magdalena Stysiak, Aleksandra Gryka, Martyna Czyrniańska, Martyna Grajber, Martyna Łukasik, Monika Fedusio, Monika Fedusio, Olivia Różański.

 

Bułgaria: Emilia Dimitrova, Gergana Dimitrova, Lora Kitipova, Hristina Vuchkova, Petya Barakova, Maria Yordanova, Zhana Todorova, Mira Todorova, Aleksandra Milanova, Miroslava Paskova, Borislava Saykova, Nasya Dimitrova, Vangeliya Rachkovska.

NP, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze