Polskie koszykarki 3x3 na drugim miejscu w World Series w Mies

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3 zakończyła udział w pierwszym tegorocznym turnieju World Series w Mies na drugim miejscu.

Reprezentacja Polski koszykarek 3x3 zakończyła udział w pierwszym tegorocznym turnieju World Series w Mies na wysokim drugim miejscu. Biało-czerwone przegrały w finale z Hiszpankami 17:19. Najskuteczniejszą zawodniczką turnieju była Anna Pawłowska (SKK Polonia Warszawa), która zdobyła 32 pkt.

Polki występujące w składzie Pawłowska, Aldona Morawiec (VBW Arka Gdynia), Klaudia Sosnowska (SKK Polonia Warszawa), Marzena Marciniak (Top Market MKS Pruszków) w fazie grupowej pokonały Mongolię 18:13, Szwajcarię 19:17 i uległy Rosji 10:19, co spowodowało, że awans wywalczyły dopiero z trzeciego miejsca w grupie.

W ćwierćfinale po zaciętej walce pokonały Holandię 16:15 po akcji i rzucie za dwa punkty (czyli z dystansu) w ostatnich sekundach Marciniak. W półfinale po raz drugi były lepsze od Szwajcarek, tym razem 16:12. W zaciętym finale okazały się minimalnie gorsze od Hiszpanek.

Kolejny turniej z tego cyklu odbędzie się we francuskim Voiron 21-22 maja.