EURO 2020: Istotna roszada podczas turnieju. "UEFA zmieniła jedną decyzję"

Piłka nożna
EURO 2020: Istotna roszada podczas turnieju. "UEFA zmieniła jedną decyzję"
fot. PAP
Jakub Kwiatkowski (z lewej) zdradził jedną istotną zmianę do jakiej dojdzie przed i w trakcie tegorocznego Euro.

Trener Paulo Sousa podał nazwiska polskich piłkarzy, który będą przygotowywać się do występów w mistrzostwach Europy. Rzecznik reprezentacji Jakub Kwiatkowski podał kilka szczegółów dotyczących zmian w przepisach, które obowiązywać będą przed i podczas tego wyjątkowego turnieju. Dotyczą one zgłaszania zawodników i możliwości ewentualnych zmian kadrowych.

Podczas konferencji prasowej, na której Paulo Sousa ogłosił kadrę, która będzie występować na tegorocznym Euro, rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski zdradził jedną istotną kwestię w kontekście regulaminu powoływania zawodników jaką wprowadziła UEFA.

 

Zobacz także: EURO 2020: Kamil Grosicki poza kadrą! Paulo Sousa uzasadnia decyzję

 

- Kadra 26 zawodników musi być formalnie zgłoszona do UEFA do 1 czerwca do końca dnia. Zgodnie z decyzją UEFA można zgłosić tym razem 26 zawodników, przy czym w kadrze meczowej zawsze będzie tylko 23 piłkarzy. UEFA zmieniła jedną decyzję - do pierwszego meczu na Euro, można wymienić każdego ciężko kontuzjowanego zawodnika, przypadek COVID-u także jest traktowany jako ciężka kontuzja. Można tych piłkarzy wymieniać bez ograniczeń. Oczywiście zawodnik wymieniony nie może już wrócić do kadry. UEFA dała też możliwość wszystkim drużynom, że w przypadku kontuzji bramkarza, jednego z trzech - można przez cały turniej dowołać kolejnego - przyznał Kwiatkowski.

 

 

Występ w fazie grupowej ME, które rozpoczną się 11 czerwca, Biało-Czerwoni zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze