Pablo Crer zostaje w Treflu Gdańsk

Siatkówka
Pablo Crer zostaje w Treflu Gdańsk
fot. Cyfrasport
Pablo Crer przedłużył kontrakt z Treflem Gdańsk.

Środkowy Pablo Crer w sezonie 2021/22 ponownie założy koszulkę „Gdańskiego Lwa”. Dla Argentyńczyka będzie to już trzeci sezon w Treflu. W minionych rozgrywkach w meczach PlusLigi zdobył on 265 punktów, a także uplasował się na szóstym miejscu w ligowym rankingu najlepiej blokujących. Przed nowym sezonem związał się z klubem roczną umową.

Crer dołączył do Trefla Gdańsk przed sezonem 2019/20, przenosząc się do Polski z Argentyny. Był to wówczas jego pierwszy sezon w PlusLidze, a we wcześniejszych latach w Europie tylko przez jeden rok bronił barw włoskiego Callipo Vibo Valentia. W swoim pierwszym sezonie w Polsce wystąpił we wszystkich 25 ligowych meczach, zdobywając w nich łącznie 224 „oczka” - 170 atakiem, 36 blokiem oraz 18 bezpośrednio z zagrywki. Ośmiokrotnie notował dwucyfrowe zdobycze punktowe, a najwyższy wynik - 14 „oczek” – zapisał na swoim koncie ex aequo w dwóch meczach – z MKS Będzin oraz GKS Katowice. Raz został także wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Z kolei w minionym sezonie Argentyńczyka oglądaliśmy w 28 z 31 ligowych starć. Pablo punktował w nich 265 razy – 192 „oczka” notował z ataku, 56 blokiem i 17 bezpośrednio z zagrywki. 13-krotnie kończył mecze z dwucyfrowym wynikiem punktowym, a najwyższy rezultat zapisał na swoim koncie w meczu z Indykpolem AZS Olsztyn – 15 „oczek”. Po jednym spotkaniu – ze Ślepskiem Malow Suwałki – został także nagrodzony statuetką MVP. Z kolei w ligowym rankingu blokujących uplasował się na wysokiej, szóstej pozycji.

 

 

- Pablo to nasz najbardziej doświadczony środkowy, który w tym roku najprawdopodobniej zagra też w igrzyskach olimpijskich. Oprócz świetnej gry w ataku w ostatnich dwóch latach zrobił też postęp w elemencie bloku. Bardzo się cieszę, że zostaje z nami, ponieważ jest to też niezwykle wartościowa osoba dla grupy i zespołu - zaznaczył trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

 

ZOBACZ TAKŻE: Transferowy hit Perugii! Nowy rozgrywający w ekipie Leona

 

Z dalszej gry w Gdańsku cieszy się również sam zawodnik. Świetnie czuje się on w Treflu, a także docenia współpracę z trenerem Winiarskim.

 

- Bardzo się cieszę, że ponownie będę częścią tej drużyny, tego klubu, po prostu rodziny Trefla. Od pierwszego dnia w Gdańsku mówię, że to jedno z moich ulubionych miejsc na ziemi i teraz mogę to tylko powtórzyć. To także świetne miasto dla mojej rodziny, a także oczywiście do gry w siatkówkę. Cieszę się też, że mamy tak wspaniały sztab trenerski z Michałem na czele. Każdego dnia dąży on do naszego rozwoju, przekazuje nam swoje ambicje. Bardzo dziękuję zarządowi klubu za ponowne zaufanie. Teraz czekamy tylko na to, by kibice mogli już wrócić do hali, ponieważ są oni dla nas bardzo ważnym zawodnikiem – powiedział Pablo Crer.

 

Argentyńczyk związał się z klubem roczną umową. Zanim rozpocznie on przygotowania do kolejnego sezonu z „Gdańskimi Lwami” czekają go wyzwania reprezentacyjne. Obecnie szykuje się z kadrą swojego kraju do rozgrywek Ligi Narodów, które rozpoczną się 28 maja w Rimini. Bardzo możliwe, że później – na przełomie lipca i sierpnia – po raz trzeci w swojej karierze wystąpi podczas igrzysk olimpijskich, bowiem Argentyna jest jednym z 12 krajów, które wywalczyły miejsce w Tokio.

NP, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze