Nikola Grbić za Vitala Heynena. Serb oficjalnie wraca do SuperLegi

Siatkówka
Nikola Grbić za Vitala Heynena. Serb oficjalnie wraca do SuperLegi
fot. Cyfrasport
Gbrić zostanie następcą trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena.

Nikola Grbić został nowym trenerem Sir Safety Conad Perugia. Tym samym Serb zastąpił na stanowisku szkoleniowym Vitala Heynena. Od nowego sezonu były trener Grupa Azoty ZAKSY Kędzierzyn Koźle rozpocznie pracę w klubie z włoskiej SuperLegi.

O tym transferze mówiło się od dawna, ale dopiero 18 maja przenosiny stały się faktem. Oficjalna strona Perugii poinformowała o przyjściu Serba, który w przeszłości pracował już we włoskim klubie. Grbić rozpoczynał tutaj swoją karierę trenerską w sezonie 2014/2015. Teraz pełen nowych doświadczeń i sukcesów będzie próbował odzyskać z drużyną tytuł mistrzów Włoch.

- Ani ja, ani klub nie jesteśmy tacy sami jak siedem lat temu. Zmieniliśmy się na lepsze, więc myślę, że ta przygoda z Perugią będzie znacznie lepsza. Mam nadzieję, że sięgniemy po trofea – powiedział na łamach oficjalnej stronie klubu.

ZOBACZ TAKŻE: Transferowy hit Perugii! Nowy rozgrywający w ekipie Leona

We wtorek ZAKSA poinformowała o rozstaniu z Grbiciem z przyczyn osobistych i chęci powrotu do Włoch. Niespełna 24 godziny później wiemy już, że triumfator siatkarskiej Ligi Mistrzów będzie kontynuował swoją karierę w SuperLedze. Warto zaznaczyć, że w grudniu ubiegłego roku przedłużył kontrakt z wicemistrzami Polski o dwa lata.

- Zawsze chciałem wrócić do Perugii, gdzie zaczynałem trenować. Teraz oczywiście klub jest jednym z najlepszych na świecie pod względem budżetu, organizacji oraz kibiców. Cieszę się, że dostałem szansę pracy we Włoszech właśnie z tą drużyną – zaznaczył.


Gbrić zostanie następcą trenera reprezentacji Polski Vitala Heynena. W kwietniu Belg został zwolniony z drużyny. Sezon w roli szkoleniowca dokończył asystent belgijskiego trenera, Carmine Fontana.

W Sir Safety gra wielu zawodników światowego formatu. Jedną z największych gwiazd jest reprezentant Polski Wilfredo Leon.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze