Robert Lewandowski odniósł się do szokujących słów Hamanna. "Rekordy są przecież po to, żeby próbować je pobić"

Piłka nożna
Robert Lewandowski odniósł się do szokujących słów Hamanna. "Rekordy są przecież po to, żeby próbować je pobić"
fot.
Robert Lewandowski strzelił w sobotę 40. gola w tym sezonie Bundesligi i wyrównał rekord Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72.

Robert Lewandowski strzelił w sobotę 40. gola w tym sezonie Bundesligi i wyrównał rekord Gerda Muellera z rozgrywek 1971/72. W spotkaniu ostatniej kolejki Bundesligi może nawet ten rekord pobić. Jak Lewandowski odniósł się do słów Dietmara Hamanna, który zasugerował Bayernowi, by z szacunku dla Muellera nie wystawiać Polaka w starciu z Augsburgiem?

W najbliższą sobotę Bawarczycy na własnym stadionie zmierzą się z Augsburgiem, co oznacza, że reprezentant Polski będzie miał 90 minut, by przebić legendarny wyczyn Muellera.

 

Jak się okazuję, nie wszyscy chcą, by "Lewy" pobił ten rekord. - Byłby to piękny gest, gdyby Lewandowski powiedział: Nie gram, trzymam się z dala od rekordu. Jaki byłby to znak dla świata piłki nożnej, gdyby powiedzieli Lewandowskiemu, że z szacunku dla Muellera nie pozwolą mu zagrać. (...) Bez Muellera Bayern Monachium nie byłby tam, gdzie jest teraz - powiedział Hamann.

 

ZOBACZ TAKŻE: Niemcy szaleją na punkcie rekordu Muellera

 

Wypowiedź byłego piłkarza m.in. Bayernu, czy Liverpoolu wzbudziła wiele kontrowersji, ale nic nie wskazuje na to, by ktokolwiek potraktował ten apel poważnie. Do słów Hamann odniósł się także sam zainteresowany. Lewandowski uzasadnił, dlaczego nie traktuje wypowiedzi Niemca poważnie.

 

- Myślę, że nawet nie muszę tego komentować. Nie wiem, czy było to powiedziane z przekąsem, satyrycznie, ale jestem sportowcem i rywalizacja mnie napędza. Mam oczywiście wielki respekt do dokonań Gerda Muellera, który zrobił wiele dla światowej piłki. Jest to wielkie nazwisko i móc stać na równi przy nim jest czymś niezwykłym. Jeśli jednak mam okazję, żeby nieco poprawić jego rekord to chcę to zrobić. Rekordy są przecież po to, żeby próbować je pobić. W najbliższą sobotę zrobię wszystko, żeby wyśrubować ten rekord - wyznał Lewandowski, który był gościem programu "Gość Wydarzeń" Bogdana Rymanowskiego w Polsacie News.

 

Przypomnijmy, że Lewandowski dokonał niemożliwego i wyrównał osiągnięcie Niemca, mimo że przez kontuzję zagrał jedynie w 28 meczach Bundesligi. Mimo, że stracił pięć spotkań i tak był w stanie strzelić 40 goli.

 

Cała rozmowa Bogdana Rymanowskiego z Robertem Lewandowskim dostępna pod tym LINKIEM.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Anglia - Brazylia. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie