ATP w Lyonie: Karen Chaczanow zbyt mocny dla Kamila Majchrzaka

Karen Chaczanow

Kamil Majchrzak przegrał w dwóch setach 6:7, 3:6 z Karenem Chaczanowem w meczu 1/8 finału turnieju ATP 250 w Lyonie. Polak sprawił faworyzowanemu Rosjaninowi sporo problemów w pierwszej partii, ale i tak musiał uznać wyższość rywala.

Pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Majchrzak jak burza przeszedł eliminacje do turnieju ATP 250 w Lyonie, a w pierwszej rundzie trafił na innego kwalifikanta - Joao Sousę z Portugalii. Po 96 minutach walki Majchrzak wyrzucił rywala za burtę, wygrywając 6:3, 7:6.

W drugiej rundzie poprzeczka powędrowała o wiele wyżej, a przeciwnikiem naszego tenisisty był Karen Chaczanow, który jest 26. graczem globu. Rosjanin wygrał we wtorek na inaugurację turnieju rozgrywanego na środkowo-wschodniej Francji z przedstawicielem gospodarzy Benjaminem Bonzim 6:1, 4:6, 7:6.

Środowe spotkanie piotrkowianina z moskwianinem rozpoczęło się od łatwo wygranych gemów serwisowych przez obu tenisistów. Niespodziewanie to Majchrzak jako pierwszy zaliczył przełamanie, wychodząc na prowadzenie 4:2. Chaczanow błyskawicznie odzyskał jednak pewność siebie i po zaciętym lacoste'owskim gemie osiągnął przełamanie powrotne. W tie-braku zachował więcej zimnej krwi i wygrał ostatecznie pierwszą partię.

Majchrzak nie załamał się takim obrotem spraw i mógł przełamać rywala już w pierwszym gemie drugiej odsłony. Trzy "brejki" zostały jednak obronione przez Chaczanowa, który na dodatek chwilę później prowadził już 2:0. Później Rosjanin konsekwentnie pilnował swojego serwisu i pewnie pokonał polskiego tenisistę.

Karen Chaczanow - Kamil Majchrzak 7:6, 6:3