Premier League: Porażka Manchesteru City z drużyną Jakuba Modera

Pewni już tytułu mistrzów Anglii piłkarze Manchesteru City niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 2:3.

Pewni już tytułu mistrzów Anglii piłkarze Manchesteru City niespodziewanie przegrali na wyjeździe z Brighton & Hove Albion 2:3 we wtorkowym meczu 37. kolejki ekstraklasy. W zwycięskim zespole całe spotkanie rozegrał Jakub Moder.

Przy okazji przedostatniej kolejki na angielskie stadiony w ograniczonym zakresie wrócili kibice. W Brighton na trybunach zasiadło ich osiem tysięcy i na początku nie mieli powodów do zadowolenia.

Już w drugiej minucie prowadzenie gościom dał Ilkay Guendogan. Podopieczni trenera Josepa Guardioli przeważali nawet po tym, jak w dziesiątej minucie czerwoną kartką ukarany został Joao Cancelo. Grając w osłabieniu "The Citizens" podwyższyli tuż po przerwie za sprawą Phila Fodena, ale później zaczęli popełniać błędy.

W 50. minucie kontaktową bramkę zdobył Leandro Trossard, w 72. wyrównał Adam Webster, a w 76. niespodziewane zwycięstwo Brighton dał Daniel Burn.

Zespół Modera już wcześniej zapewnił sobie pozostanie w Prmier League. Obecnie zajmuje 15. miejsce w tabeli.