Puchar Włoch: Juventus Turyn wygrał po raz czternasty!

Juventus Turyn wywalczył Puchar Włoch.

Juventus Turyn pokonał Atalantę Bergamo 2:1 w finale Pucharu Włoch. W ten sposób wywalczył to trofeum po raz czternasty w swojej historii. Cały mecz na ławce rezerwowych "Starej Damy" przesiedział Wojciech Szczęsny.

W pierwszej połowie padły dwa gole. Wynik w 31. minucie otworzył Dejan Kulusevski, który popisał się precyzyjnym uderzeniem z ostrego kąta. Dziesięć minut później wyrównał Rusłan Malinowski.

Po zmianie stron niewiele brakowało, by piłkarze "Starej Damy" zdobyli drugą bramkę. W 61. minucie Federico Chiesa oddał techniczny strzał i trafił w słupek. Co się odwlecze... Reprezentant Włoch kilka minut później po ładnej akcji znalazł się sam na sam z Pierluigi Gollinim i umieścił piłkę w siatce. W końcówce było sporo nerwowości - piłkarze z Bergamo obejrzeli kilka kartek, m.in. czerwoną już poza boiskiem został ukarany Rafael Toloi. Wynik nie uległ zmianie i podopieczni Andrei Pirlo sięgnęli po Puchar Włoch.

Finał Pucharu Włoch rozegrano w Reggio Emilia. W styczniu w tym samym miejscu Juventus Turyn sięgnął po Superpuchar, pokonując Napoli 2:0.

Atalanta Bergamo - Juventus Turyn 1:2 (1:1)
Bramki: Malinowski 41 - Kulusevski 31, Chiesa 73

Atalanta Bergamo: Pierluigi Gollini - Rafael Toloi (77. Berat Djimsiti), Cristian Romero, Jose Palomino - Hans Hateboer (76. Josip Ilicić), Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens (83. Aleksiej Miranczuk) - Rusłan Malinowski (68. Luis Muriel), Matteo Pessina (68. Mario Pasalić) - Duvon Zapata

Juventus Turyn: Gianlugi Buffon - Juan Cuadrado, Matthijs de Ligt, Giorgio Chiellini, Danilo - Weston McKennie, Rodrigo Bentancur, Adrien Rabiot, Federico Chiesa (74. Paulo Dybala) - Cristiano Ronaldo, Dejan Kulusevski (83. Leonardo Bonucci)

Czerwona kartka: Toloi (89, Atalanta Bergamo, poza boiskiem)