Puchar Francji: Trofeum dla PSG. Radosław Majecki zagrał w finale

Radosław Majecki dwa razy wyciągał piłkę z siatki w finale Pucharu Francji.

Paris Saint-Germain nie pozostawiło złudzeń AS Monaco, wygrywając w finale Pucharu Francji 2:0. W ekipie prowadzonej przez Niko Kovaca wystąpił Radosław Majecki.

W tym sezonie Majecki grał we wszystkich dotychczasowych meczach Pucharu Francji. W finale także dostał swoją szansę. Miał więc okazję, by wywalczyć swoje pierwsze trofeum w barwach AS Monaco.

Faworytem finału było PSG. Potwierdziło się to w 19. minucie. Axel Disasi popełnił wówczas błąd po podaniu od Majeckiego, co skrzętnie wykorzystali rywale. W efekcie Mauro Icardi posłał piłkę do pustej bramki.

W drugiej połowie było więcej okazji do zdobycia bramki. Djibril Sidibe i Kylian Mbappe trafili w poprzeczkę. Ten drugi w 81. minucie znalazł się sam na sam z Majeckim, ustalając wynik spotkania.

Dla PSG był to czternasty triumf w Pucharze Francji. Obie drużyny spotkają się w niedzielę w ostatniej kolejce Ligue 1, przed którą PSG traci punkt do prowadzącego Lille, natomiast Monaco - trzy punkty.

AS Monaco - Paris Saint-Germain 0:2 (0:1)
Bramki: Icardi 19, Mbappe 81

AS Monaco: Radosław Majecki - Djibril Sidibe, Axel Disasi (74. Benoit Badiashile), Guillermo Maripan, Caio Henrique - Ruben Aguilar (46. Krepin Diatta), Aurelien Tchouameni, Youssouf Fofana (60. Gelson Martins), Aleksandr Gołowin - Kevin Volland (74. Cesc Fabregas), Wissam Ben Yedder (60. Stevan Jovetić)

Paris Saint-Germain: Keylor Navas - Alessandro Florenzi (68. Colin Dagba), Marquinhos, Thilo Kehrer, Abdou Diallo - Leandro Paredes (79. Ander Herrera), Danilo, Idrissa Gueye - Angel Di Maria (90. Pablo Sarabia), Mauro Icardi (79. Moise Kean), Kylian Mbappe