Liga Narodów za pasem. Co czeka polskie reprezentacje?

Siatkówka
Liga Narodów za pasem. Co czeka polskie reprezentacje?
fot. Cyfrasport
Siatkarki reprezentacji Polski.

Trwa finałowe odliczanie do startu siatkarskiej Ligi Narodów. Zarówno panie jak i panowie są już po ostatnich sprawdzianach.

Przygotowania do startu Ligi Narodów są już na ostatniej prostej. W ubiegłym tygodniu zarówno panowie jak i panie rozegrali po dwa spotkania z Belgią i Bułgarią. Spotkania zakończone zwycięstwami. I teraz z dużym spokojem można lecieć do Włoch i dać się zamknąć w bańce w Rimini.


 - Przynajmniej mamy czas, żeby się zgrać jako zespół, żeby zrobić fajną atmosferę i mam nadzieję, że wyjdziemy z hotelu jako super drużyna - mówiła atakująca reprezentacji Polski Malwina Smarzek.


- Będziemy skoszarowani w hotelu w hali, więc będzie to dla nas bardzo dziwne. Mecze kontrolne pokazały, że jeszcze mamy sporo do poprawy, więc musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy - dodał libero męskiej kadry Damian Wojtaszek.

 

ZOBACZ TAKŻE: Damian Wojtaszek wskazał, kto jest "Atmosfericiem" w reprezentacji

 
25 maja pierwsze spotkanie, z Włochami, rozegrają panie. 28, także z drużyną gospodarzy, zmierzą się panowie. 
 
- To tak trochę wygląda w przypadku Włoszek adekwatnie do naszej reprezentacji męskiej. Gdyby pojechała I lub II ekipa, to i tak byśmy się spodziewali, że wygrają. U mężczyzn jest inaczej. Decyzja sztabu Italii może świadczyć o tym, że mogą być problemy z trenowaniem - mówił Jacek Nawrocki, selekcjoner reprezentacji siatkarek. 
 
Bez względu na to czy problemy organizacyjne się pojawią, czy nie - każda drużyna rozegra w Lidze Narodów piętnaście spotkań. 
 
- Takie drużyny jak Serbia, która nie będzie grać w IO, całe siły rzuci na Ligę Narodów. My chcemy się dobrze zaprezentować. Priorytetem są IO, ale wiadomo, że będziemy wychodzić w każdym meczu po to, żeby wygrywać - zapewnił środkowy reprezentacji Polski Mateusz Bieniek. 
 
Czy tak się stanie? Przekonamy się pod koniec czerwca.
Adrian Brzozowski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie