ME siatkarek 2021: Losowanie. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl

Siatkówka
ME siatkarek 2021: Losowanie. Transmisja w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl
Reprezentacja Polski w poprzedniej edycji czempionatu zajęła wysokie czwarte miejsce.

Wielkimi krokami zbliżają się mistrzostwa Europy siatkarek. W czwartkowy wieczór w Belgradzie odbędzie się losowanie grup tego turnieju. Z kim rywalizować będzie reprezentacja Polski? Transmisja losowania w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

Mistrzostwa Europy są zaplanowane na termin 18 sierpnia - 4 września. Cztery ostatnie dni będą odbywać się już w trakcie trwania europejskiego czempionatu mężczyzn.

 

W tegorocznej edycji mistrzostw Starego Kontynentu siatkarek zagrają 24 reprezentacje. Awans bez kwalifikacji mieli zapewniony współgospodarze imprezy – Serbia, Bułgaria, Chorwacja i Rumunia oraz czołowe ekipy ME 2019 – Turcja, Włochy, Polska, Holandia, Niemcy, Rosja, Belgia i Azerbejdżan. Awans w zakończonych niedawno kwalifikacjach uzyskały ekipy Białorusi, Szwecji, Grecji, Słowacji, Francji i Czech, a z drugich miejsc dostały się także Szwajcaria, Ukraina, Hiszpania, Finlandia, Węgry oraz Bośnia i Hercegowina.

 

ZOBACZ TAKŻE: "Mamy swój plan na Ligę Narodów"

 

Podczas losowania w Belgradzie obecne będą ambasadorki turnieju: Maja Ognjenović (Serbia), Elitsa Vasilieva (Bułgaria), Samanta Fabris (Chorwacja) i Nneka Onyejekwe (Rumunia).

 

Pierwsze mecze mistrzostw Europy odbędą się w bułgarskim Płowdiw i rumuńskim Klużu-Napoce. Rywalizacja w serbskim Belgradzie i chorwackim Zadarze wystartuje o jeden dzień później. 

 

Transmisja losowania grup ME siatkarek 2021 od godziny 20:00 w Polsacie Sport News i na Polsatsport.pl.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie