PlusLiga: Przemysław Smoliński po czterech latach odchodzi z Cuprum Lubin

Siatkówka
PlusLiga: Przemysław Smoliński po czterech latach odchodzi z Cuprum Lubin
fot. Cyfrasport
Przemysław Smoliński pożegnał się z Cuprum Lubin.

Przemysław Smoliński odszedł z Cuprum Lubin. Środkowy reprezentował barwy "Miedziowych" przez cztery lata.

Środkowy dołączył do lubińskiego zespołu w 2017 roku po dwóch sezonach spędzonych w ówczesnym AZS-ie Politechnika Warszawska. Jako zawodnik Cuprum Smoliński rozegrał 77 meczów. W tym czasie wywalczył 435 punktów, w tym 116 razy zatrzymał rywali na siatce. Zaserwował też 18 asów. W tym sezonie otrzymał jedną statuetkę dla najlepszego zawodnika meczu. Było to w wyjazdowym spotkaniu z GKS-em Katowice, podczas którego zanotował 19 punktów, w tym aż 9 razy zablokował przeciwnika. Wynik ten stał się najlepszym rezultatem bloków w jednym meczu w sezonie 2020/2021.

 

ZOBACZ TAKŻE: Wiadomo, gdzie zagra Kamil Semeniuk!

 

– Z lubińską drużyną rozegrałem wiele emocjonujących meczów. Zdarzały się wzloty i upadki, ale jako drużyna zawsze motywowaliśmy się i z miesiąca na miesiąc pracowaliśmy jeszcze ciężej. Nie satysfakcjonowały nas półśrodki. Cieszę się, że miałem możliwość w tym czasie grać z wieloma bardzo ambitnymi zawodnikami. Poznałem tu wielu świetnych ludzi, z którymi w przyszłości będę utrzymywał kontakt – powiedział Smoliński

 

Środkowy przyznał, że z pewnością zapamięta bardzo dobrze kibiców Cuprum. – Za każdym razem dawali z siebie 100% i wspierali nas jak prawdziwi miłośnicy siatkówki – dumni po zwycięstwie, wierni po porażce. Tylko Oni byli w stanie w nocy przyjechać pod halę, gdy wracaliśmy z wyjazdowego meczu i pogratulować nam zwycięstwa. W tym sezonie bardzo brakowało nam dopingu na żywo – podsumował.

 

 

Nie jest jeszcze oficjalnie ogłoszone, gdzie w następnym sezonie zagra Smoliński. Wiadomo jednak, że będzie to klub PlusLigi.

CM, Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie