PlusLiga: Mateusz Bieniek zostaje w PGE Skrze Bełchatów

Siatkówka
PlusLiga: Mateusz Bieniek zostaje w PGE Skrze Bełchatów
fot. Cyfrasport
Mateusz Bieniek zdecydował się zostać w Bełchatowie na kolejny sezon

Mateusz Bieniek i PGE Skra Bełchatów doszli do porozumienia. Oznacza to, że środkowy reprezentacji Polski, z którą wywalczył mistrzostwo świata, pozostanie w tym klubie na kolejny sezon.

Bieniek dołączył do PGE Skry przed sezonem 2020/2021 na zasadzie wypożyczenia z Cucine Lube Civitanova. Środkowy chciał zaprezentować się jak najlepiej i grać regularnie. To było ważne w kontekście powołań do reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Tokio. Spłacił swój "dług", ponieważ w PGE Skrze prezentował się bardzo dobrze. Co ważne, realizował zadania taktyczne nie tylko w bloku i ataku, ale dysponował świetną zagrywką. Nic więc dziwnego, że włodarze bełchatowskiego klubu rozpoczęli rozmowy z siatkarzem na temat jego pozostania w Bełchatowie.

 

Ostatecznie obie strony doszły do porozumienia i Bieniek będzie przez kolejny sezon reprezentował PGE Skrę.

 

 

Zarówno siatkarz, jak i włodarze klubu nie ukrywają radości z pozostania mistrza świata 2018 w Bełchatowie.

 

- Cieszę się, że zostaję w PGE Skrze, czyli klubie z ogromnymi tradycjami. W minionym sezonie miałem okazję zobaczyć, na jakim poziomie organizacyjnym i sportowym funkcjonuje i bez dłuższego namysłu zdecydowałem się przedłużyć kontrakt. Liczę, że kolejne rozgrywki PlusLigi zakończymy już na miejscu medalowym, a wierzę, że jako silny zespół, który się tworzy, jesteśmy w stanie to osiągnąć - mówi zawodnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Grą musimy pokazać, że to prawdziwe igrzyska

 

- Przed przyjściem Mateusza do PGE Skry rozmawialiśmy o ewentualnym transferze już kilka lat wcześniej i wreszcie dopięliśmy swego. Cieszę się, że po tym sezonie nasze losy dalej będą się wiązać i Mateusz zostanie w PGE Skrze. Pokazał, jak wartościowym jest zawodnikiem, a za chwilę, mam nadzieję, że też olimpijczykiem. Uważam, że jego pozostanie w naszym klubie jest dużym wzmocnieniem - mówi Konrad Piechocki, prezes KPS Skra Bełchatów S.A.

 

Środkowy przebywa aktualnie na zgrupowaniu reprezentacji Polski, z którą będzie występował w Lidze Narodów, która lada dzień rozpocznie się we włoskim Rimini. Transmisje meczów na sportowych kanałach Polsatu.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie