Vuelta a Burgos: Zwycięstwo Anny van der Breggen, Katarzyna Niewiadoma dziesiąta

Mistrzyni świata Holenderka Anna van der Breggen (SD Worx) wygrała czteroetapowy wyścig kolarski Vuelta a Burgos. Katarzyna Niewiadoma (Canyon-SRAM) zajęła 10 miejsce.

Losy imprezy rozstrzygnęły się na ostatnim, niedzielnym etapie, zakończonym kilkunastokilometrowym podjazdem. Wygrała go van der Breggen, wyprzedzając na finiszu rodaczkę, mistrzynię Europy Annemiek van Vleuten (Movistar). Trzecia, ze stratą 20 sekund, była kolejna Holenderka - Demi Vollering (SD Worx). Niewiadoma przyjechała na metę na 11. miejscu, ze stratą 1.25.

W klasyfikacji końcowej van der Breggen wyprzedziła van Vleuten o trzy sekundy. Niewiadoma, która przed startem ostatniego etapu była trzecia w "generalce", spadła na 10. miejsce.