Siatkarska Liga Narodów bez Mazurka Dąbrowskiego! Szokująca decyzja organizatorów

Siatkówka
Siatkarska Liga Narodów bez Mazurka Dąbrowskiego! Szokująca decyzja organizatorów
fot. Cyfrasport

Siatkarska Liga Narodów jeszcze się nie rozpoczęła, a kolejne decyzje organizatorów tej imprezy budzą zdumienie jej uczestników oraz kibiców. Jak się okazało, przed meczami tegorocznej edycji nie będą grane hymny państwowe.

Hymny narodowe przed oficjalnymi meczami reprezentacji to tradycja gier zespołowych. To niezwykle podniosła chwila zarówno dla samych zawodników, jak i kibiców. Tradycją stało się nie tylko ich odgrywanie, ale często również śpiewanie przez kibiców zgromadzonych na trybunach stadionów i hal. Piękną tradycją było śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego a cappella przez polskich kibiców przed meczami reprezentacji siatkarzy.

 

Zobacz także: Zasady i regulamin siatkarskiej Ligi Narodów 2021

 

Pandemia koronawirusa wciąż odciska swe piętno na rywalizacji sportowej. Mecze rozgrywane bez udziału publiczności stały się normą. Organizatorzy tegorocznej siatkarskiej Ligi Narodów bardzo restrykcyjnie podchodzą do spraw bezpieczeństwa. Turniej zostanie rozegrany w "bezpiecznej bańce" we włoskim mieście Rimini.

 

Spotkania odbywać się będą oczywiście bez udziału kibiców. By zminimalizować kontakty, zrezygnowano z wielu procedur: uścisków dłoni, wymiany proporczyków czy zmiany boisk między setami. Zrezygnowano również z sędziów liniowych, a dziennikarze mogą się kontaktować z siatkarzami jedynie wirtualnie. Jak się okazało, w oficjalnych meczach międzypaństwowych w Rimini zabraknie również... hymnów państwowych.

 

 

Siatkarska Liga Narodów jeszcze się nie rozpoczęła, a z Rimini napływają kolejne zdumiewające informacje. Czym jeszcze zaskoczą nas organizatorzy VNL 2021?

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie