Jakub Moder: Chcę grać w pierwszym składzie na Euro 2020

Piłka nożna
Jakub Moder: Chcę grać w pierwszym składzie na Euro 2020
fot. PAP
Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Moder przyznał, że jego ambicją jest gra w pierwszym składzie reprezentacji Polski.

Piłkarz reprezentacji Polski Jakub Moder przyznał, że jego ambicją jest gra w pierwszym składzie reprezentacji Polski w zbliżających się mistrzostwach Europy. - Chcę zasłużyć podczas treningów na występ od początku w pierwszym meczu ze Słowacją - dodał.

Piłkarz, który ma coraz mocniejszą pozycję w angielskim Brighton&Hove Albion, wziął udział we wtorkowej konferencji prasowej w Opalenicy, gdzie trwa zgrupowanie reprezentacji.

 

- Nie czuję się pewniakiem do pierwszego składu. Każdy ma szansę gry. Muszę zrobić wszystko, żeby podczas treningów pokazać się z jak najlepszej strony i wybiec w podstawowej jedenastce już w meczu ze Słowacją - zapowiedział 22-letni pomocnik.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zbigniew Boniek: W drodze do Hiszpanii i Rosji piłkarze Sousy będą mieli miejsca leżące

 

Przyznał, że jest w gronie piłkarzy, którzy zaszczepili się we wtorek przeciw COVID-19. Jak przekazał wcześniej team menedżer reprezentacji Jakub Kwiatkowski, z takiej możliwości skorzystało 19 piłkarzy, pozostali nie wyrazili chęci. -Zastanawiałem się, ale ostatecznie się zaszczepiłem. Ci, którzy nie wyrazili zgody, mieli takie prawo. Była dowolność w tej kwestii. Jak się czuję po szczepieniu? Dobrze - odparł Moder.

 

Zgrupowanie w Opalenicy potrwa do 8 czerwca. W jego trakcie piłkarze zagrają dwa towarzyskie spotkania - 1 czerwca z Rosją we Wrocławiu i tydzień później z Islandią w Poznaniu. 9 czerwca Biało-Czerwoni przeniosą się do Sopotu i tam pozostaną w trakcie turnieju.

 

Występ w fazie grupowej mistrzostw Europy zainaugurują 14 czerwca ze Słowacją w Sankt Petersburgu. Pięć dni później w Sewilli ich rywalem będzie Hiszpania, a 23 czerwca ponownie w Rosji zmierzą się ze Szwecją.

 

Wypowiedź Jakuba Modera: 

 

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie