Roland Garros: Porażka Magdaleny Fręch w decydującej rundzie kwalifikacji

Magdalena Fręch

Magdalena Fręch nie zagra w tegorocznej edycji wielkoszlemowego turnieju tenisowego French Open w Paryżu. Polka odpadła w ostatniej rundzie kwalifikacji po porażce z Rumunką Iriną Marią Barą 5:7, 2:6.

Walka była niezwykle zacięta zwłaszcza w pierwszym secie, który trwał blisko półtorej godziny. Obie tenisistki przełamały rywalkę po dwa razy i po prawie 80 minutach gry był remis 5:5. Kolejne dwa gemy dość szybko padły jednak łupem Bary.

W drugiej odsłonie Rumunka miała już mecz pod kontrolą. Wprawdzie sama dała się przełamać w czwartym gemie, kiedy Fręch doprowadziła do remisu 2:2, ale później Polka nie rozstrzygnęła już na swoją korzyść ani jednego gema.

Wcześniej w kwalifikacjach odpadli: Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska, Urszula Radwańska oraz Kacper Żuk. Udział w turnieju głównym mają zapewniony: Iga Świątek, Magda Linette, Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Tytułów na ziemnych kortach w Paryżu bronić będą Świątek oraz Hiszpan Rafael Nadal.