FEN 34: Niespodzianka! Łukasz Borowski udanie zrewanżował się Pawłowi "Trybsonowi" Trybale (WIDEO)

Sporty walki
Łukasz Borowski udanie zrewanżował się Pawłowi "Trybsonowi" Trybale.

Łukasz Borowski (5-9, 2 KO, 1 SUB) pokonał Pawła "Trybsona" Trybałę (7-4, 7 KO) jednogłośną decyzją sędziów w walce wieczoru gali FEN 34. "Boroś" tym samym skutecznie zrewanżował się za porażkę z 2020 roku.

Trybała i Borowski po raz pierwszy zmierzyli się na gali FEN 31. Wówczas walkę w drugiej rundzie przerwał sędzia z powodu przerażającej kontuzji ucha "Borosia".

Rewanż rozpoczął się od stójki, gdzie mocnymi kopnięciami starał się trafiać Trybson. Z kolei Borowski próbował ustrzelić swojego rywala ciosami z kontry. Na minutę przed końcem rundy Trybała skutecznie obalił przeciwnika, gdzie zajął plecy zawodnika klubu Elitarni MMA, choć na ostatnie sekundy walka wróciła do stójki.

Druga runda, dla wielu z pewnością niespodziewanie, przebiegała pod dyktando Borowskiego. Bardziej doświadczony z zawodników celniej trafiał w stójce. Trybson, choć na ostatnie sekundy obalił, dał się przetoczyć z korzystnej pozycji. Starcie dla "Borosia".

Piekielnie zmęczony Trybała zdołał obalić Borowskiego po dwóch minutach trzeciej rundy. Nie utrzymał jednak zbyt długo korzystnej pozycji i pojedynek wrócił do stójki, a konkretnie w okolice siatki. Na minutę przed końcem Borowski znalazł się w dobrym położeniu w parterze, gdzie trafiał rywala łokciami. Sędziowie po trzech rundach wskazali jednogłośny triumf Borowskiego - 29-28, 29-28, 29-28.

Dla Borowskiego była to pierwsza wygrana w MMA od pięciu lat. Po raz ostatni triumfował z Milomirem Abramovem na gali YBN 7 w maju 2016 roku. Po walce z Trybsonem doświadczony zawodnik ogłosił zakończenie kariery.

Łukasz Borowski (5-9, 2 KO, 1 SUB) pokonał Pawła "Trybsona" Trybałę (7-4, 7 KO) przez jednogłośną decyzję sędziów