MP w biegu górskim: Kantor i Łobodziński najlepsi w Sobótce

Piotr Łobodziński

Martyna Kantor (LKB Rudnik) i Piotr Łobodziński (Prefbet-Sonarol Łomża) okazali się najlepsi w mistrzostwach Polski w biegu górskim na krótkim dystansie, które zostały rozegrane w Sobótce na Dolnym Śląsku.

Trasa liczyła zaledwie pięć kilometrów, ale różnica wysokości między startem a metą wynosiła 530 metrów. Do walki o medale stanęło 172 sportowców, w tym 32 kobiety.

Łobodziński o startu był w czołówce i dyktował tempo biegu. Z czasem rywale zaczęli słabnąć i lider samodzielnie wbiegł na metę.

Znacznie bardziej wyrównana była rywalizacja kobiet, gdzie niemal do ostatnich metrów trwała walka między Kantor z Anną Celińską (Sprint Bielsko-Biała).

Broniący tytułu Piotr Jaśtal (LKB Rudnik) zajął szóste miejsce, a złota medalistka z poprzedniego roku Anna Szyszka nie wystartowała w Sobótce.