Liga Narodów siatkarek: Trzy piątki! Polki docenione przez komentatorów Polsatu Sport

Siatkówka
Liga Narodów siatkarek: Trzy piątki! Polki docenione przez komentatorów Polsatu Sport
fot. PAP
Maria Stenzel wyróżniona przez komentatorów Polsatu Sport.

Reprezentantki Polski w trzech setach pokonały kadrę Korei Południowej w poniedziałkowym meczu siatkarskiej Ligi Narodów. Po spotkaniu komentatorzy Polsatu Sport docenili podopiecznie Jacka Nawrockiego za dobry występ.

Po meczu polskiej kadry tradycyjnie komentujący to spotkanie wystawili noty zawodniczkom, które brały w nim udział. Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz tym razem nie mieli wątpliwości co do tego, jakie oceny należy wystawić siatkarkom prowadzonym przez Nawrockiego.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentantki Polski zatańczyły do piosenki Zenka Martyniuka (WIDEO)

 

- Chyba pierwszy raz zdarzyło się tak, że nie mieliśmy problemów z wystawieniem not naszym siatkarkom - zauważył Brzozowski.

- To prawda. Trzeba pamiętać, że to kolejna seria spotkań. W pierwszych trzech spotkaniach Polki wygrały raz, zagrały słabo z Serbią. Po kilku dniach analizy wychodzimy na teoretycznie słabszego przeciwnika niż Turcja, ale pokazujemy dobrą i skuteczną grę - dodał Jarosz.

Duet Brzozowski-Jarosz wystawił trzy "piątki". Na najwyższe oceny zasłużyły Malwina Smarzek, Monika Jagła i Maria Stenzel. Pozostałe siatkarki, ich zdaniem, zasłużyły na ocenę dobry z plusem.

- Trzy piątki - Malwina Smarzek, Monika Jagła i Maria Stenzel. To są nasze najwyższe noty. Pozostałe reprezentantki oceniamy na 4,5. Można było doszukać się drobnych rzeczy do poprawy. Magdalena Stysiak miała świetną skuteczność. Popełniła kilka błędów, ale zagrała dobrze - przyznał Brozowski.

- Magda szalała na parkiecie, chciała być przy każdej piłce. Trzeba to jednak wyeliminować w momencie, gdy jest z tyłu. Często wchodzi bowiem w paradę koleżankom i niejako przeszkadza - dodał Jarosz.

Oceny siatkarek reprezentacji Polski za mecz z Koreą Południową według Adriana Brzozowskiego i Macieja Jarosza:

Julia Nowicka 4+
Martyna Łukasik 4+
Magdalena Stysiak 4+
Malwina Smarzek 5
Zuzanna Efimienko-Młotkowska 4+
Klaudia Alagierska 4+
Maria Stenzel 5
Monika Jagła 5
Martyna Łazowska 4+
Oliwia Różański 4+

 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie