NHL: Broniący tytułu Lightning drugą rundę zaczęli od zwycięstwa

Od zwycięstwa drugą rundę play off ligi NHL zaczęli hokeiści Tampa Bay Lightning. Obrońcy Pucharu Stanleya w niedzielę pokonali na wyjeździe Carolina Hurricanes 2:1. Rywalizacja będzie się toczyła do czterech wygranych spotkań.

Prowadzenie Lightning w 29. minucie dał Brayden Point. Hurricanes wyrównali na początku trzeciej tercji za sprawą Jake'a Beana, ale w 53. minucie, jak się okazało zwycięską bramkę, zdobył dla "Błyskawic" Barclay Goodrow.

Do wygranej obrońców tytułu walnie przyczynił się też bramkarz Andriej Wasilewski, który zatrzymał 37 strzałów.

W świetnym stylu drugą rundę zaczęła ekipa Colorado Avlanche. Najlepszy zespół sezonu zasadniczego rozbił we własnej hali Vegas Golden Knights 7:1. Dwie bramki i asystę w zwycięskiej drużynie zanotował Nathan MacKinnon.