Roland Garros: Porażka w pierwszej rundzie Garbine Muguruzy

Garbine Muguruza odpadła już w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa.

Hiszpanka Garbine Muguruza, triumfatorka French Open z 2016 roku, odpadła już w pierwszej rundzie tegorocznej imprezy na paryskich kortach. Tenisistka rozstawiona z numerem 12. przegrała gładko z niespełna 19-letnią Ukrainką Martą Kostjuk 1:6, 4:6.

Pojedynek trwał zaledwie 89 minut. Urodzona 28 czerwca 2002 roku Kostjuk, zajmująca 81. miejsce w światowym rankingu, po raz pierwszy w karierze pokonała rywalkę z czołowej dwudziestki.

Muguruza w przerwie między setami korzystała z pomocy medycznej, miała problemy z plecami. Utytułowana Hiszpanka (wygrała również Wimbledon w 2017 roku) po raz pierwszy w karierze odpadła w 1. rundzie French Open.

Ubywa więc potencjalnie najgroźniejszych rywalek dla m.in. broniącej tytułu Igi Świątek. Przed turniejem wycofała się kontuzjowana Rumunka Simona Halep, trzecia w światowym rankingu, natomiast w poniedziałek - rozstawiona z "dwójką" Japonka Naomi Osaka, pozostająca w sporze z organizatorami z powodu odmowy udziału w pomeczowych konferencjach prasowych.