Tokio 2020: Novak Djoković niezadowolony z decyzji organizatorów. Rozważa wycofanie się z igrzysk

Inne
Tokio 2020: Novak Djoković niezadowolony z decyzji organizatorów. Rozważa wycofanie się z igrzysk
fot. PAP/EPA
Novak Djoković rozważa możliwość wycofania się z letnich igrzysk w Tokio, jeśli rywalizacja miałaby się odbywać bez kibiców.

Lider światowego ranking tenisistów Serb Novak Djoković rozważa możliwość wycofania się z letnich igrzysk w Tokio, jeśli rywalizacja miałaby się odbywać bez kibiców. Organizatorzy igrzysk podjęli już decyzję o nieobecności kibiców zagranicznych.

Cały czas nie wiadomo, czy olimpijskie zmagania będą mogli obejrzeć japońscy fani, gdyż Kraj Kwitnącej Wiśni zmaga się obecnie z czwartą falą pandemii. Większość obywateli jest w ogóle przeciwna organizacji olimpiady w takich warunkach.

 

ZOBACZ TAKŻE: Reprezentantki Polski zatańczyły do piosenki Zenka Martyniuka (WIDEO)

 

Decyzja o obecności japońskich kibiców ma zapaść w czerwcu. - Chcę wystartować w igrzyskach, to plan na obecną chwilę. Jestem podekscytowany udziałem w olimpiadzie. Słyszałem, że mają być lokalni fani. 20 lub 30 procent pojemności obiektów, ja to rozumiem. Jeśli jednak okaże się, że decyzja będzie inna, że olimpiada odbędzie bez kibiców, to rozważę, czy chcę jechać w tej sytuacji czy nie - powiedział Djoković.

 

Przełożone o rok z powodu pandemii igrzyska mają rozpocząć się 23 lipca i zakończyć 8 sierpnia.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie