Tokio 2020: Pierwsza drużyna już zawitała na igrzyska

Inne
Tokio 2020: Pierwsza drużyna już zawitała na igrzyska
fot. PAP
Zespół australijskich softballistek, który przyleciał we wtorek rano do Japonii, jest pierwszą zagraniczną drużyną przybyłą na igrzyska w Tokio.

Zespół australijskich softballistek, który przyleciał we wtorek rano do Japonii, jest pierwszą zagraniczną drużyną przybyłą na igrzyska w Tokio. Wszyscy członkowie ekipy zostali zaszczepieni przeciwko Covid-19.

Australijki spędzą 47-dni na zgrupowaniu w mieście Ota, około 80 km na północny zachód od Tokio. W tym czasie będą regularnie przechodziły testy na obecność koronawirusa. W pierwszym meczu zmierzą się z Japonią 21 lipca, na dwa dni przed oficjalną inauguracją igrzysk.

 

Zobacz także: Tokio 2020: Andy Murray mentorem szkockiej piłkarki

 

Australia zdobyła medale we wszystkich czterech poprzednich olimpijskich turniejach softballa - brąz w 1996, 2000 i 2008 roku oraz srebro w 2004 roku. Z kolei Japonki były najlepsze w 2008 roku.

 

Przełożone o rok z powodu pandemii igrzyska potrwają do 8 sierpnia. Ich organizacja budzi sprzeciw większości japońskiego społeczeństwa, bowiem kraj obecnie zmaga się z kolejną falą zakażeń, a akcja szczepień przebiega powoli.

KN, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie