Jedna czwórka, Stysiak bez oceny. Noty ekspertów po meczu Polska – Dominikana

Siatkówka
Jedna czwórka, Stysiak bez oceny. Noty ekspertów po meczu Polska – Dominikana
fot. Polsat Sport
Komentatorzy wstrzymali się natomiast od wystawienia oceny Magdalenie Stysiak.

Polskie siatkarki przegrały we włoskim Rimini z Dominikaną 1:3 w meczu 6. kolejki Ligi Narodów. Komentatorzy Polsatu Sport Adrian Brzozowski i Maciej Jarosz wystawili noty reprezentantkom Polski za to spotkanie.

Komentatorzy Polsatu Sport najwyższą notę "4" przyznali Julii Nowickiej.

 

– Uważam, że jest to jedyna zawodniczka, która podczas Ligi Narodów robi postępy. Pierwsze spotkania były słabsze, ale z meczu na mecz gra lepiej, dokładniej. Ma lepsze wybory i pomaga partnerkom swoim rozegraniem – powiedział Maciej Jarosz.

 

Zobacz także: Akrobatyczny popis trenera siatkarskiego

 

– Po krótkiej analizie doszliśmy do wniosku, że cały zespół zasłużył na trójki. Nie ma co się pastwić nad drużyną. Wiemy, jak zagrała, wiemy, że oczekiwaliśmy więcej w meczu przeciwko Dominikanie, ale skończyło się tak, jak się skończyło. Momenty były, ale mecz zakończył się porażką – zaznaczył Adrian Brzozowski.

 

– Nie zgodzę się z opiniami, że to był niezły mecz. To było słabe spotkanie w wykonaniu naszej drużyny. Pierwsza partia zakończyła się zwycięstwem, bo zespół z Dominikany podarował nam aż 13 punktów po własnych błędach. Przegraliśmy rywalizację w bloku, ataku i zagrywce. W drugim secie Dominikana uporządkowała grę i wygrała dwa kolejne sety po prostej, siermiężnej grze... – dodał Maciej Jarosz.

 

Komentatorzy wstrzymali się natomiast od wystawienia oceny Magdalenie Stysiak. Dlaczego? Uzasadnienie tej decyzji i pozostałych not w załączonym materiale wideo:

 

1:3 z Dominikaną to czwarta porażka Polek w turnieju. Siatkarki trenera Jacka Nawrockiego, po trzydniowej przerwie, w niedzielę 6 czerwca zmierzą się z Kanadą.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie