Liga Narodów siatkarzy 2021: Wyniki meczów 4. kolejki

Siatkarze wracają do gry! Po trzech dniach przerwy, na czwartek zaplanowano kolejną serię spotkań rozgrywanego w Rimini turnieju VNL 2021. Polacy zmierzyli się z Australią i pewnie wygrali 3:0. Sprawdź wyniki meczów 4. kolejki Ligi Narodów siatkarzy.

Czwartkową rywalizację rozpoczęła konfrontacja Niemcy – Argentyna. Reprezentacja Niemiec rozegrała trzeci z rzędu tie-break. Pierwsze zwycięstwo odnieśli jednak podopieczni trenera Marcelo Mendeza, którzy w tie-breaku ograli przedstawicieli Europy 15:13.

Coraz lepiej prezentują się w Rimini siatkarze reprezentacji Iranu. Na początku imprezy kilku siatkarzy miało problemy zdrowotne i drużyna poniosła dwie porażki. Przełamanie nastąpiło w trzeciej kolejce w meczu z Holandią. W starciu z Kanadą odnieśli drugie zwycięstwo. Każdy z czterech setów był dość wyrównany, każdy kończył się wynikiem 25:22, z tym że pierwszą partię wygrała ekipa spod znaku Klonowego Liścia, a w trzech kolejnych górą byli Persowie.

Japończycy zaskoczyli Serbów w pierwszym secie, ale im dalej w las, tym większa była przewaga ekipy trenera Slobodana Kovaca. W czwartej odsłonie zdominowali przeciwników, szczególnie w elemencie bloku (17–7 w całym meczu!). Serbia wygrała ostatecznie 3:1 i pierwsza porażka Japończyków stała się faktem.

Pierwszą porażkę zanotowała również Brazylia. W starciu dwóch niepokonanych dotychczas ekip uległa Francji 0:3. Pierwszego i trzeciego seta tego spotkania kończyła niezwykle zacięta rywalizacja na przewagi (37:39 i 28:30). Trójkolorowi pozostają więc jedyną drużyną bez porażki na turnieju w Rimini.

Dwa kolejne mecze nie przyniosły większych emocji. Słowenia rozgromiła 3:0 Holandię, a Pomarańczowi w żadnym z setów nie dobrnęli do bariery dwudziestu oczek. Polacy również w trzech krótkich setach uporali się z reprezentacją Australii.

Pierwsze zwycięstwo odnieśli gospodarze imprezy – Włosi, którzy pokonali po tie-breaku reprezentację Bułgarii. W kończącym czwartkowe zmagania szlagierowym starciu Rosja pokonała reprezentację Stanów Zjednoczonych 3:1. W spotkaniu nie brakowało efektownych akcji, choćby tej w wykonaniu Toreya Defalco w trzecim secie. To właśnie Amerykanie (w piątek) oraz Rosjanie (w sobotę) będą kolejnymi rywalami reprezentacji Polski na turnieju w Rimini.